کارت سوخت خودروهای فاقد بیمه اجباری شخص ثالث شارژ نمی‌شود

علیرضا جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از خردادماه سال جاری كارت سوخت خودروهائی كه فاقد بیمه اجباری شخص ثالث معتبر هستند شارژ نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه سهمیه پایه اردیبهشت ماه سوخت براساس پایش، به ناوگان حمل ونقل عمومی و جاده‌ای اعلام شد، بیان داشت: در راستای اجرای طرح تخصیص سهمیه سوخت ناوگان حمل و نقل براساس پیماش، سهمیه سوخت پایه اردیبهشت ماه امسال این دسته از ناوگان حمل و نقل جاده‌ای و عمومی نفت و گازسوز اعلام شد.

رئیس اداره حمل ونقل كالای استان اصفهان اظهار داشت: هدف از مصوبه تخصیص سوخت بر مبنای پیمایش، اختصاص سوخت، متناسب با تردد ناوگان است.

وی تاکید كرد: براساس این طرح سهمیه پایه اردیبهشت ماه در پنج پیمانه به كارت هوشمند سوخت منتقل می‌شود كه پیمانه اول غیر برخط و مابقی به صورت برخط شارژ می شود بنابراین رانندگان باید توجه داشته باشند كه در صورت عدم شارژ كارت سوخت به جایگاه‌های برخط مراجعه کنند.

وی اضافه كرد: بر این اساس سهمیه عملكرد خودروهای باری با وزرن ۳۰ تا ۴۰ تن، از هفت هزار و ۲۰۰ لیتر به ۹ هزار و مینی بوس‌ها از یک هزار و ۸۰۰ به دو هزار و ۴۰۰ لیتر افزایش داده شد.

جعفری به معیار مصرف سوخت در ۱۰۰ كیلومتر خودروهای كلاس مسافربری بالای ۴۰ نفراشاره و اذعان داشت: مصرف سوخت ناوگان حمل و نقل با عمر پائین پنج سال ۴۱ لیتر، شش  تا ۱۰سال ۴۵ و بالای ۱۱سال ۴۹ لیتر است و این در حالی است كه سهمیه اتوبوس‌های خاص همچون (اتوبوس‌های سه محور، دو طبقه و ولوو  B۱۲) كه دارای مصرف سوخت بیشتری هستند به ۲۵ لیتر افزایش یافته است.

رئیس اداره حمل و نقل كالای استان اصفهان با اشاره به سهمیه سوخت وسائل نقلیه مسافری درون شهری همچون اتوبوس ومینی بوس‌ها كه هنوز سامان دهی نشده، افزود: مالكان این ناوگان باید در اولین فرصت به اتحادیه اتوبوس‌رانی‌های شهری و یا به سایت اینترنتی (http://samandehi.uicb.ir) مراجعه و ثبت نام کنند چراكه با این كار سهمیه پایه در ماه‌های بعدی اصلاح می شود در غیر این صورت با كاهش سوخت بیشتری مواجه خواهند شد.

وی در خصوص سهمیه پایه ناوگان مسافری دیزلی سامان دهی نشده نیز تاکید كرد: سهمیه سوخت برای این دسته از ناوگان با ظرفیت ۲۰ نفر از یک هزار و ۵۰۰ لیتر به یک هزار و ۳۵۰ لیتر و برای ظرفیت بالای ۴۰ نفر از  چهار هزار و ۷۰۰ لیتر به سه هزار و ۷۰۰ لیتر كاهش خواهد یافت.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کارت سوخت خودروهای فاقد بیمه اجباری شخص ثالث شارژ نمی‌شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X