افزايش 26درصدي صادرات پتروشيمي پس از اجرايي شدن برجام/صدور محصولات به اروپا و آمريكاي جنوبي

مرضيه شاهدايي روز يكشنبه در نشست خبري در حاشيه بيست و يكمين نمايشگاه بين المللي صنعت نفت، افزود: پس از اجرايي شدن برجام مبادلات بانكي و بيمه اي روانتر شده و بسترها براي افزايش صادرات ايجاد شده است.
مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي اضافه كرد: پس از رفع تحريم ها، محصولات پتروشيمي ايران به همه بازارهاي بين المللي از جمله اروپا و آمريكا جنوبي صادر مي شود.
وي همچنين درباره رقابت مخرب شركت هاي پتروشيمي ايراني عليه يكديگر در بازارهاي صادراتي گفت: متاسفانه به دليل خصوصي سازي، هر كدام از شركت هاي پتروشيمي جداگانه اقدام به صدور محصولات مي كنند.
وي اضافه كرد: در گذشته و پيش از خصوصي سازي، همه محصولات پتروشيمي به صورت واحد صادر مي شد و اين اقدام سبب شده بود ايران، هم تعيين كننده قيمت در بازارهاي مصرف باشد و هم براي توزيع محصولات پتروشيمي در منطقه سياستگذاري كند.
وي اضافه كرد: حتي ما با ساير كشورهاي منطقه مانند عربستان براي فروش محصولات در بازارهاي جهاني همكاري مي كرديم.
معاون وزير نفت گفت: اما پس از خصوصي سازي، اين انسجام از بين رفته و همه شركت ها به دنبال يافتن مشتري براي خود هستند و خريداران جهاني از اين فرصت استفاده و قيمت ها را پايين آوردند.
وي ادامه داد: كاهش قيمت ها توسط شركت هاي ايراني در بازارهاي صادراتي به گونه اي بوده است كه تركيه براي حفظ منافع توليدكنندگان خود براي واردات محصولات پتروشيمي به اين كشور، تعرفه وضع كرده است.
مديرعامل شركت ملي پتروشيمي ادامه داد: در نظر داريم بار ديگر شركت هاي پتروشيمي را براي صادرات محصولات تجميع كرده تا به صورت واحد در بازارهاي صادراتي حضور داشته باشيم.
اقتصام ** 2022 ** 9314 ** 2023

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افزايش 26درصدي صادرات پتروشيمي پس از اجرايي شدن برجام/صدور محصولات به اروپا و آمريكاي جنوبي» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X