شش حلقه چاه آب شهرهای سعادت شهر و ارسنجان را تامین می کند

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا دهقانی پیش از ظهر یکشنبه در مراسم آب رسانی به شهرهای ارسنجان و سعادت شهر، گفت: این طرح شامل ۱۳۸ لیتر در ثانیه دبی آب برای ارسنجان ، ۵۶ لیتر در ثانیه دبی آب برای سعادت شهر و ۲۶ لیتر در ثانیه دبی آب برای روستاهای اطراف است و با اعتبار ۱۴۷ میلیارد و ۹۱۰ میلیون ریال اجرا شده است .

وی ادامه داد: این طرح با احداث شش حلقه چاه و اجرای خط انتقال به طول ۴۷ كیلومتر عملیاتی می شود و آب جایگزین آب سد سیوند را به شهرهای ارسنجان و سعادت شهر می رساند .

مدیر عامل آب منطقه ای فارس تصریح کرد: امسال به طور متوسط ۲۲۱ میلی متر بارندگی در استان فارس داشتیم كه ۲۲ درصد كمتر از میانگین بلند مدت است و این موضوع ما را به شرایط هشدار نزدیك تر می كند .

دهقان تاکید کرد: رودخانه سیوند كه تامین كننده آب سد سیوند بود به طور كلی خشك شده و اكنون هیچ مقدار آب پشت سد سیوند نیست، با نظر كارشناسان و جلسات متعدد تصمیم گرفتیم از شش چاه آهكی در منطقه آب شرب شهرها و روستاهای یاد شده تامین شود.

وی افزود: احداث این چاهها آب شرب مورد نیاز برای ارسنجان و سعادت شهر را در افق تعیین شده و تا ۲۵ سال تامین می كند .

[ منبع این خبر سایت مهر-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شش حلقه چاه آب شهرهای سعادت شهر و ارسنجان را تامین می کند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X