برداشت عسل بهاره در استان بوشهر آغاز شد

به گزارش ایرنا، افشین قطبی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: استان بوشهر با توجه به داشتن حدود50هزار هکتار درخت کنار بعنوان قطب تولید عسل کنار(CONAR) در کشور شناخته شده است.
وی اضافه کرد: وجود شرایط اقلیمی مناسب در 9ماه از سال شامل زمستان ملایم و بهار زودرس، پوشش گیاهی متنوع از جمله درختان بادام کوهی وکنار (CONAR)، اکالیپتوس، تنگذ، گنزه، شکروک، هلپه، آویشن و گل زرد، وجود جاده های روستایی مناسب برای نقل و انتقال کندوها و توسعه این صنعت تا 10برابرظرفیت موجود امکان پذیر است.
کارشناس زنبور عسل سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر افزود: مهمترین مناطق مستعد زنبورداری استان بوشهر براساس قابلیت در زمینه پرورش زنبورعسل به ترتیب شامل منطقه های کوهستانی دشتستان، تنگستان، جم، دشتی، کنگان و دیر، مناطق دشت و ساحلی استان است.
فرید صادقی در باره زمان برداشت عسل گفت: امکان تولید و برداشت عسل دردو مرحله زمانی در استان وجود دارد که اولی برداشت عسل بهاره (درفاصله اردیبهشت تا خرداد ماه ) و دوم عسل کناراست که درآبان ماه برداشت می شود.
وی ادامه داد: هرساله بیش از500 زنبوردار مهاجر و بیش از310زنبوردار بومی درمنطقه های مختلف استان بوشهر استقرار می یابند.
صادقی اظهار کرد: بوشهر بعنوان بهترین و مستعدترین استان در زمینه تولید ملکه زنبور عسل در زمستان و بهارانتخاب شده وهرساله حدود10 ایستگاه تولید ملکه در مناطق کوهستانی استان مستقرمی شوند.
اردشیر علایی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تنگستان گفت: این شهرستان به دلیل داشتن پوشش گیاهی مناسب و متنوع هر سال میزبان 60 زنبوردار مهاجر از مناطق مختلف کشور است و تعداد 23 نفر زنبوردار بومی شهرستان نیز با دارا بودن چهار هزار کندوی مدرن، سالانه بیش از 40 تن عسل تولید می کنند.
6047/6043

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برداشت عسل بهاره در استان بوشهر آغاز شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X