شرط ماندگاری واحدهای صنعتی در محدوده ممنوعه تهران

واحد صنعت مدیر محیط زیست شهر تهران به عدم خروج واحدهای صنعتی از تهران اشاره کرد و گفت:‌ یکی از مهمترین راهکارهای ما برای این مورد استقرار و پایش است.

محمد حسین بازگیر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره قانون محدودیت صنایع آلاینده تا شعاع 120 کیلومتری تهران، گفت: استقرار واحدهای صنعتی و معدنی در این شعاع تعیین شده ممنوع است و این قانون به سال 1346 بازمی‌گردد که البته طی سالهای گوناگون دچار تغییراتی شد و برخی واحدهای تولیدی و یا صنعتی از ذیل این قانون خارج شدند.

وی در ادامه به برنامه‌های محیط زیست و رویکرد قانونی برای واحدهای صنعتی اشاره کرد و افزود: به عنوان مثال یک واحدی 60 سال است در تهران فعالیت می‌کند؛ قانون می‌گوید اینها اجازه فعالیت و استقرار دارند مشروط بر اینکه آلایندگی آب و هوا و آب را کنترل کنند و اگر داشته باشند در هر حال باید با آنها برخورد شود.

مدیر محیط زیست شهر تهران تصریح کرد: برای اینکه مانع آلودگی‌های ناشی از فعالیت‌های صنعتی شویم یکی از راهکارها استقرار واحدها و بعد پایش آنها است؛ این پایش باید به طور مستمر انجام بگیرد چرا که آلودگی و عدم الودگی در واحدهای صنعتی یک موضوع قطعی  و یا دائمی نیست.

بازگیر تصریح کرد: نظارت و پایش باید به طور مستمر و کامل انجام بگیرد و مسئولان درک جلوگیری از آلودگی را داشته باشند و به همین منظور نیز در برخی واحدها پایش آنلاین به طور مرتب انجام می‌گیرد.

وی از نصب 40 حس‌گر در واحدهای صنعتی خبر داد  و گفت: این واحدهای صنعتی گزارش و نظارت انجام گرفته را به صورت آنلاین ارائه می‌دهند.

مدیر محیط زیست شهر تهران به ظرفیت آزمایشگاههای معتمد اشاره کرد و افزود:‌آزمایشگاههای معتمد عملکرد بسیار مناسبی در بحث پایش واحدهای صنعتی دارند و با محیط زیست همکاری بسیار مناسبی را دارند؛ لیست آزمایشگاههای معتمد در پورتال سازمان موجود است و حتی برخی واحدهای صنعتی 3 ماه یکبار این پایش را انجام می‌دهند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شرط ماندگاری واحدهای صنعتی در محدوده ممنوعه تهران» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X