فرماندار البرز: طرح های شهری به طور جدی مورد پیگیری و اجرا قرار گیرند

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی فرمانداری البرز، رضا عسگری در جلسه ستاد بازآفرینی این شهرستان که با حضور مدیرکل راه و شهرسازی در شهرداری الوند برگزار شد، افزود: انتخاب طرح های درست، نگاه همه جانبه و همراهی مردم در جلوگیری از شتاب زدگی و حرکت های بدون مطالعه، در اجرای برنامه های شهری موثر می باشد.
وی با اشاره به وجود بخش قابل توجهی از بافت های فرسوده و ناپایدار در این شهرستان، خاطرنشان کرد: متاسفانه این مساله همه ساله هزینه های زیادی را به دستگاه های خدمات رسان تحمیل می کند.
عسگری در ادامه به نقش موثر و سازنده مردم در بازسازی و بازآفرینی بافت های فرسوده شهری اشاره و یادآور شد: برای انجام این کار مردم بی شک نقش محوری و اساسی بر عهده داشته و دولت نیز وظیفه برنامه ریزی، سیاست گذاری و نظارت کامل بر حسن اجرای انجام چنین کارهایی را دارد.
به گفته فرماندار البرز، تمامی دستگاه های خدمات رسان باید با تمام ظرفیت برای اجرای برنامه های بازسازی و بازآفرینی بافت های ناپایدار شهری، مردم را همراهی کنند.
عسگری با اشاره به نامگذاری سال جدید تحت عنوان 'اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل' از سوی مقام معظم رهبری، اضافه کرد: ستاد بازآفرینی شهری می تواند یکی از کارگروه های تحقق و عملی شدن این شعار باشد.
وی ادامه داد: در شرایطی که بافت های ناپایدار شهری هزینه های زیادی را در بخش خدمات رسانی به دستگاه های اجرایی تحمیل می کنند، با برنامه ریزی درست و جهت دار می توان به طور چشمگیری شاهد کاهش چنین هزینه هایی بود.
عسگری تاکید کرد: تحقق مولفه های اقتصاد مقاومتی با نگاه همه جانبه به حفظ مصالح و منابع ملی، هم راستا با منافع استانی و شهری امکان پذیر است.
فرماندار شهرستان البرز در پایان رمز رسیدن به نقطه مطلوب در بازسازی بافت های ناپایدار را تشکیل منسجم کمیته های تخصصی زیر مجموعه این ستاد و عمل به مصوبات آن دانست و تاکید کرد: اگر می خواهیم به نتیجه مطلوب در این زمینه دست یابیم باید دستگاه های شهرستانی از اختیارهای لازم برخوردار بوده و شهرداری ها هم با رویکرد تسهیل گری در امور با ارائه مشوق های لازم و قانونی به منظور سرعت بخشیدن به امور، اقدام کنند.
8054

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرماندار البرز: طرح های شهری به طور جدی مورد پیگیری و اجرا قرار گیرند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X