جنگ داخلی تروریستها در غوطه دمشق+عکس

گروه بین الملل مشرق- دور جدید زد و خوردهای مسلحانه میان گروههای تروریستی تکفیری زیرمجموعه ارتش آزاد و القاعده در منطقه غوطه شرقی واقع در حاشیه شهر دمشق پایتخت سوریه آغاز شده است.
جنگ داخلی تروریستها در غوطه دمشق+عکس
بنابر این گزارش، کانون این نبردها در شهرک "مسرابا" قرار دارد که طی آن عناصر گروه جیش الاسلام با تروریستهای تکفیری گروههای رقیب (فیلق الرحمن، جیش الفسطاط و جبهه النصره) بشدت درگیر شده اند. به گفته منابع محلی از مسرابا، دو طرف برای هدف قرار دادن مواضع یکدیگر از انواع تسلیحات سنگین شامل توپخانه، تانک و نفربر زرهی و موشک استفاده کرده اند. درگیری مجدد این گروهها در حالی است که طی دو هفته اخیر دهها توافقنامه و میثاقنامه میان طرفین برای توقف جنگ داخلی به امضاء رسیده بود اما حل نشدن اختلافات مبنایی آنها موجب شعله ورتر شدن زد و خوردها شده است.
جنگ داخلی تروریستها در غوطه دمشق+عکس
منابع میدانی از مسرابا گزارش کرده اند که دو طرف اقدام به احداث دهها خاکریز و استقرار گسترده نیرو و تسلیحات سنگین در آنها کرده اند. این منابع افزوده اند که بلندگوهای مساحد مناطق تحت سیطره گروههای فیلق الرحمن و جبهه النصره رسما ساکنین را به "جهاد علیه مارقین" دعوت کرده و خطیبان این مساجد خطبه های تحریک کننده در تکفیر جیش الاسلام بیان کرده و "جنگ با این گروه را وظیفه شرعی هر مسلمان" عنوان کرده اند. گروهای فیلق الرحمن، اجناد الشام، جبهه النصره و جیش الفسطاط بارها "جیش الاسلام را به انحصارطلبی و ترور اعضا و فرماندهان خود با هدف سیطره کامل بر غوطه شرقیه منهم کرده و خواستار اصلاح این روند شده بودند که با مخالف جیش الاسلام مواجه شده بودند.
جنگ داخلی تروریستها در غوطه دمشق+عکس
جنگ داخلی تروریستها در غوطه دمشق+عکس
جنگ داخلی تروریستها در غوطه دمشق+عکس
جنگ داخلی تروریستها در غوطه دمشق+عکس
(متن آخرین توافقنامه میان جیش الاسلام و گروههای رقیب که بر تخلیه کامل مسرابا و آتش بس تاکید شده است)

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جنگ داخلی تروریستها در غوطه دمشق+عکس» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز-بین المللی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X