" اجحافی بزرگ در حق سازمان غذا و دارو"

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : انتخاب: دکتر محمد حسین قربانی، سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس شواهد و تجربیاتی که در گذشته وجود داشته در کمیسیون مشترکی قرار بر این بود که تمامی موارد حوزه سلامت باید بر عهده سازمان غذا و دارو باشد ولی در هفته گذشته که بنده هم در مجلس حضور نداشتم با اصرار برخی دوستان در دستور کار قرار گرفته و به هر دلیلی هم رأی آورد!!!
" اجحافی بزرگ در حق سازمان غذا و دارو"
وی گفت: نگاه های اغراض آمیزی به سازمان غذا و دارو وجود داشته است و جالب اینجاست حوزه سلامت به هیچ وجه به سازمان استاندارد مربوط نمی شود.
دکتر قربانی اظهار داشت: متأسفانه در غیاب برخی نمایندگان و از جمله شخص خودم این مصوبه استاندارد رأی آورده و این یک اجحاف به سازمان غذا و دارو است و سازمان استاندارد نمی تواند در حوزه سلامت دخالت داشته باشد.
نماینده منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: سازمان استاندارد امکانات کافی را ندارد و بسیار ضعیف است و در همه استان ها نیز حضور ندارد ولی سازمان غذا و دارو در همه شهر ها و حتی مناطق آزاد آزمایشگاه های پیشرفته ای دارد که این مسئولیت باید برعهده سازمان غذا و دارو باشد که امیدواریم این مصوبه بازنگری شود.
دکتر قربانی گفت: در همه جای دنیا مسئولیت سلامت مواد غذایی، آشامیدنی و آرایشی و بهداشتی بر عهده وزارت بهداشت می باشد.
وی گفت: امیدواریم در قالب یک طرح فوریتی برای اصلاح این مصوبه در مجلس دهم حرکت کنیم و مواردی که تداخل با حوزه سلامت دارند باید تمامی موارد با مسئولیت مستقیم سازمان غذا و دارو باشد.
*****
حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نیز در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سازمان غذا و دارو " ایفدونا " در مورد موضوع مصوبه مجلس در مورد نظارت بر محصولات غذایی، آرایشی و بهداشتی گفت: به هیچ وجه اینطور نیست که اختیارات سازمان غذا و دارو بر عهده سازمان استاندارد باشد و اصلا اختیارات سازمان غذا و دارو نمی تواند بر عهده سازمان استاندارد باشد و مسئولیت نظارت بر عهده سازمان غذا و دارو است.
******
دکتر رسول خضری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نیز در گفتگو با خبرنگار " ایفدونا " اظهار داشت: مصوبه مجلس در مورد نظارت بر محصولات غذایی با توجه به اینکه در روزهای پایانی مجلس قرار داریم اشتباه است و این مصوبه نیاز به بازنگری دارد و نظارت بر محصولات غذایی باید بر عهده سازمان غذا و دارو باشد و سازمان استاندارد تجهیزات و امکانات لازم را ندارد و احتمال دارد سلامت مردم خدشه دار شود.

[ منبع این خبر سایت انتخاب-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «" اجحافی بزرگ در حق سازمان غذا و دارو"» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت انتخاب-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X