سطح منابع آب زیر زمینی شهر بجنورد بالا آمده است

آب زیر زمینی مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی گفت: سطح منابع آب زیر زمینی شهر بجنورد بالا آمده است و برای مدیریت آن باید اعتباری از سوی دستگاه‌های مسئول در نظر گرفته شود.

جواد مشکینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بجنورد اظهار داشت: با بهره‌برداری از انتقال آب سد شیرین دره به بجنورد و خاموش شدن شماری از چاه‌های آشامیدنی و بدون کیفیت این شهر، سطح آب منابع زیرزمینی در سه سال اخیر بالاآمده و این امر مشکلاتی را برای شهروندان همچون جوشیدن آب از زیر زمین منازل به وجود آورده است.

مشکینی افزود: مشکل بالا بودن سطح آب زیرزمینی دشت بجنورد در سال‌های ابتدایی دهه 80 هم نمود پیدا کرد اما با برداشت‌ها از منابع زیرزمینی، سطح آب پایین رفت و مشکل به فراموشی سپرده شد.

وی خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر که مشکل بالا آمدن سطح آب دوباره نمود پیدا کرد، مقرر شد استانداری اعتباری را برای مطالعه مقابله با این بحران و اجرای طرح‌های احتمالی در داخل شهر فراهم نماید اما تاکنون این موضوع جدی گرفته نشده است.

مشکینی گفت: برای حل مشکل بالا آمدن سطح آب در دشت بجنورد یک شرکت مشاور در سال 80 اجرای طرح زهکش – قنات در شهر بجنورد را پیشنهاد نمود که پس از رفع بحران و شروع سال‌های خشک فراموش شد.

وی افزود: با توجه به اینکه شرکت آب منطقه‌ای در تابستان گذشته پنج حلقه چاه پیزومتری را در داخل شهر حفر نموده و اندازه‌گیری مداوم صورت می‌پذیرد و همچنین به وجود آمدن شرایط جدید (انتقال آب از سد شیرین دره به بجنورد) و همچنین تکمیل مطالعات مدل ریاضی آب زیرزمینی دشت بجنورد ضروری است مطالعات تکمیلی برای آمادگی و اجرای طرح در سال‌های آتی در دستور کار قرار گیرد.

انتهای پیام/
 

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سطح منابع آب زیر زمینی شهر بجنورد بالا آمده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X