برگزاري نمايشگاه كتاب در شهر آفتاب ميزان استقبال را افزايش مي دهد

علي حسين جعفري مجري غرفه انتشارات سروش در بيست و نمايشگاه بين المللي كتاب تهران در گفت وگو با خبرنگار فرهنگي ايرنا، پرفروش ترين هاي اين انتشارات را در سال گذشته كتاب هاي «دختران آفتاب» نوشته امير حسين بانكي، محمد دانشگر و محمدرضا رضايتمند، كتاب «چوپان معاصر» از رضا احسان پور و «صفاي رمضان» مجموعه سخنان غلامحسين ابراهيمي ديناني در مورد ماه مبارك رمضان كتاب هاي پرفروش اين انتشارات دانست.
وي دليل استقبال از اين كتاب ها را به اين شكل توضيح داد كه كتاب دختران آفتاب شايد به دليل تقريظ مقام معظم رهبري بر آن با استقبال روبرو شد. صفاي رمضان گفت وگويي با ديناني در مورد معرفت و ماه رمضان است، چوپان معاصر هم مناجات شاعري است كه خود را چوپان امروزي حضرت موسي مي داند و گفت وگويي خودماني با خدا دارد.
اين فعال صنعت نشر تصريح كرد: روح و روان مردم بسيار به آنها حاكم است و افراد با يك داستان يا رمان مي خواهند وارد فضاي جديدي شوند و نيازهاي روحي خود را تامين كرده يا براي بالا بردن سطح فرهنگ و پركردن تنهايي كتاب مي خوانند. مثلا چوپان معاصر در عين حال كه ارتباط روحي با خدا ايجاد مي كند؛ زبان طنز دارد كه نوعي نياز مردم را پاسخ مي گويد. در عين اينكه بحث بسيار جدي است، كتاب دختران آفتاب هم رماني خواندني و شيرين است و چون تقريظ مقام معظم رهبري را دارد باعث اقبال شده و كتاب سوم هم چون فيلسوفي عارف مباحث عميق عرفاني را قابل فهم براي عموم مطرح كرده كتاب با استقبال روبرو شده است.
جعفرآبادي كه مسئول پخش انتشارات «روز» نيز هست در مورد برگزاري نمايشگاه براي اولين بار در شهر آفتاب و مناسب بودن فضاي كلي آن، تاثير استقبال از آن به دليل بعد مسافت همچنين نزديكي به استانداردهاي نمايشگاه هاي مطرح دنيا نيز گفت: نسبت به سال گذشته استقبال بيشتر خواهد بود؛ زيرا مردم ما از فضاهاي جديد بيشتر استقبال مي كنند و اين را در افتتاح تونل ها و پل ها و ...ديده ايم؛ ضمن اينكه دسترسي استان هاي جنوبي ما راحت تر است و نيازي به رفتن به مركز شهر ندارد و بعد مسافت موجب كاهش استقبال نمي شود؛ اما مجموعه شهر آفتاب مشكلات داخلي زياد دارد.
وي افزود: براي نمونه وضعيت سهولت تردد و رفت و آمد به نمايشگاه روان نيست فاصله از پاركينگ تا نمايشگاه خيلي زياد است و مسائل جزئي زياد رعايت نشده اند؛ اما از نظر موقعيت و زيرساخت ها معيارهاي جهاني رعايت شده است.
«هر چند هنوز جاي كار دارد؛ مثلا نمايشگاه ابوظبي كه من در آن شركت كردم از حيث برنامه ريزي زماني، تردد، ترافيك و آوردن و بردن وسايل مورد نياز در غرفه و حتي سرويس هاي بهداشت بسيار راحت تر است؛ البته حجم كار بسيار زياد بوده است ولي اميدواريم سال هاي بعد بهتر شود».
بيست و نهمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران با حضور 1700 ناشر داخلي و 130 ناشر خارجي در 170 غرفه برگزار مي شود.
اين نمايشگاه با شعار «فردا براي خواندن دير است...» از ساعت 10 تا 20 روزهاي 15 تا 25 ارديبهشت در مجموعه نمايشگاهي شهرآفتاب برگزار مي شود.
مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خليج فارس (عوارضي اتوبان تهران - قم)، روبه روي حرم مطهر امام خميني (ره) قرار دارد.
براساس تفاهم نامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي با شهرداري تهران، نمايشگاه بين المللي كتاب تا دو سال آينده در محل شهر آفتاب و طي اين مدت براي حضور ناشران و نويسندگان و همچنين غرفه داران رايگان خواهد بود.
فراهنگ**9157 ** 1569

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برگزاري نمايشگاه كتاب در شهر آفتاب ميزان استقبال را افزايش مي دهد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X