بسيج بستر بزرگي براي عرصه اقتصاد مقاومتي است/ از احياء 49 موقوفه تا پرداخت 129 ميليارد ريال وام قرض الحسنه به كارآفرينان

دراين مطلب آمده است: مديران كل استان ضمن تقدير از اقدامات بسيج سازندگي در راستاي همكاري با ساير ادارات اقدام به تشريح برنامه هاي مشترك خود با اين نهاد مردمي كردند.
به گزارش خبرنگار اقتصادي عصرهامون، رهبر معظم انقلاب سال 95 را سال اقتصاد مقاومتي؛ اقدام و عمل، نامگذاري كردند كه در اين راستا روز گذشته خبرنگار عصرهامون با حضور در جمع مسئولين استان در مراسم سالروز بسيج سازندگي اقدام به پيگيري عملكرد سازمان فوق با توجه به شعار سال كرد.
احياء 49 پروژه وقف شده توسط بسيج سازندگي
حجت الاسلام اسماعيل تديني مدير كل اوقاف و امور خيريه استان با بيان اينكه در زمينه وقف هر چه موقوفات استان شكوفا شود اشتغال زايي افزايش مي يابد، گفت: اگر مردم زميني را كه به حال خود رها شده جهت امور اقتصادي وقف نمايند آن ملك احياء و نه تنها ايجاد اشتغال مي شود بلكه به اقتصاد مقاومتي هم كمك مي كنند.
وي ادامه داد: يكي از موارد مهم در بحث اقتصاد مقاومتي تكيه بر مردم است كه در اقتصاد يك پايه اش اقتصاد با سود و تجارت و ديگري اقتصاد با سود بلاعوض مردمي است.
حجت الاسلام تديني تصريح كرد: با وقف كردن به اداره اوقاف و موسسات خيريه و مردمي 50 درصد هزينه هاي دولت پرداخت مي شود لذا نبايد از وقف غفلت كرد.
مدير كل اداره اوقاف و امور خيريه استان بيان كرد: هر چه افزايش درآمد اوقاف بيشتر شود اداره اوقاف بيشتر در راستاي اقتصاد مقاومتي كمك كرده است.
وي افزود: سال گذشته به همت بسيج سازندگي تفاهم نامه هاي امضا و 49 پروژه اوقاف به ارزش نزديك به يك ميليارد و نيم از حسينيه ها، مهديه و امام زاده ها به همت نيروهاي سپاهي و بسيجي احياء شد.
واگذاري كارهاي سازندگي ورزش و جوانان به بسيج سازندگي
حسين ثوري مدير كل ورزش و جوانان سيستان و بلوچستان با بيان اينكه اداره ورزش و جوانان استان يكي از پيشقراولان عرصه اقتصاد مقاومتي است، اظهار داشت: از ابتداي سال جاري كارگروه اقتصاد مقاومتي و اقدام و عمل در اداره ورزش و جوانان استان تشكيل و در همين راستا اقدامات موثري انجام صورت گرفته است .
وي ادامه داد: يكي از اين اقدامات استفاده از نهادهاي مردمي و بردن ورزش در بطن مردم بود تا از اين طريق كارهاي بزرگ ورزشي را به اجرا در آوريم.
ثوري افزود: در حوزه ورزش و جوانان جلسات مختلفي را با حاشيه نشينان شهرهاي استان داشتيم تا به نوعي مردم را ترغيب و تشويق در ورزش نماييم كه در اين راستا حضور پيدا كردند.
مدير كل ورزش و جوانان استان تصريح كرد: همكاري دستگاه هاي مختلف در راستاي اقتصاد مقاومتي سبب شده كه امكانات اندك در كنار هم قرار گرفته و كارهاي بزرگي در اين عرصه صورت گيرد كه اين گونه اقدامات قطعا مي تواند كمك بزرگي در كاهش هزينه ها باشد.
وي با بيان اينكه همكاري هاي خوبي بين اداره ورزش و جوانان و دستگاه هاي اجرايي به وجود آمده، گفت: در همين راستا بيش از 94 سازمان مردم نهاد فعاليت كه نقش اساسي در ايجاد موج براي حضور مردم ايفاء مي كنند.
ثوري با بيان اينكه در حوزه ورزش برخي كارهاي اجرايي را در اختيار جوانان قرار داديم تا تمرين مديريتي نمايند، خاطر نشان كرد: آموزش حرفه و اشتغال و معرفي جوانان نخبه به سازمان ها و مراكز كار آموزي از ديگر برنامه ها در اين راستا بوده كه بيش از 28 سازمان در جلسه سازماندهي امور جوانان مقرر شد مصوبه اي تصويب تا برخي كارهاي اجرايي به جوانان واگذار شود تا اين موضوع در كاهش هزينه ها اثر مثبتي داشته باشد.
مدير كل ورزش و جوانان استان گفت: جلساتي كه با بسيج سازندگي برگزار شد كه قرار شد توسط گروه هاي جهادي كارهاي سازندگي صورت گيرد كه اميدواريم اين همكاري تداوم پيدا كند و در بخش كار آفريني بتوانيم كمكي به قشر جوان نماييم.
بسيج بستر بزرگي براي عرصه اقتصاد مقاومتي جامعه است
رضا نجفي مدير كل جهاد كشاورزي استان با بيان اينكه بسيج و جهاد كشاورزي 2 بال انقلاب هستند، گفت: از ابتداي نامگذاري رهبر معظم انقلاب براي سال ها با عناوين اقتصادي جهاد كشاورزي به صحنه آمد و اقدامات موثري در اين راستا چون افزايش توليد گوشت سفيد، خودكفايي استان از تخم مرغ، مرغ، شير و افزايش كشت گندم صورت گرفته است كه در برخي موارد نيز جز صادر كنندگان شده ايم.
وي ادامه داد: در بحث آبي نيز با تدابير رهبر انقلاب پروژه كلان اقتصادي دشت سيستان كليد خورد و اكنون در حال شبكه بندي اب چاه نيمه به اراضي كشاورزي توسط لوله هستيم.
15هزار نفر مشغول به برداشت گندم در استان هستند
نجفي تصريح كرد: امسال توليد گندم استان به 50 هزار تن رسيده كه 15 هزار نفر در اين راستا مشغول به كار هستند و به زودي با توجه ظرفيت ها و توانمندي هاي استان 16 سند راهبردي كشاورزي ارائه مي شود.
مدير كل جهاد كشاورزي با عنوان اينكه بسيج بستري بزرگ در جامعه است، اظهار داشت: همكاري هاي خوبي در بحث اقتصادي با بسيج سازندگي داشتيم كه اميدواريم با ظرفيت اين 2 مجموعه بتوانيم در عرصه اقتصادي گام هاي بزرگتري برداريم.
پرداخت 129 ميليارد ريال وام قرض الحسنه به متقاضيان اقتصاد مقاومتي
ناصر شهركي رييس اداره شعب بانك مهر اقتصاد سيستان وبلوچستان نيز در ادامه گفت: بانك مهر اقتصاد يكي از بانك هاي ارزشي است كه با توجه به پيام رهبر معظم انقلاب در چند سال پيش در بحث اقتصاد مقاومتيگام هاي بزرگي برداشته و تسهيلات و وام هاي زيادي پرداخت كرده است.
وي ادامه داد: در سال گذشته 129 ميليارد ريال وام قرض الحسنه در بخش اقتصاد مقاومتي پرداخت شده كه در كل استان با همكاري بسيج سازندگي و سپاه اقدامات موثري صورت گرفته است.
شهركي افزود: از سه سال پيش بانك مهر اقتصاد در اين عرصه فعاليت مي كند امسال هم در ارديبهشت ماه بودجه اقتصاد مقاومتي ابلاغ خواهد شد كه در كل استان در بخش تهيه منابع مالي طرح هاي اقتصاد مقاومتي تامين مي كنيم.
8006/6081

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بسيج بستر بزرگي براي عرصه اقتصاد مقاومتي است/ از احياء 49 موقوفه تا پرداخت 129 ميليارد ريال وام قرض الحسنه به كارآفرينان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X