شریعت‌زاده: به دنبال تجاری‌سازی فناوری‌ها و تجهیزات ورزشی داخل کشور هستیم

دبیر همایش اولین ایده بازار فناوری و تجهیزات ورزشی هدف از برگزاری این همایش را شناسایی و معرفی دستاوردهای جدید تجهیزات ورزشی در حوزه سخت افزاری و نرم افزاری، تجاری‌سازی و ارزآوری برای کشور عنوان کرد.

دکتر محمد شریعت‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در‌ رابطه با برگزاری بازار فناوری و تجهیزات ورزشی که توسط پژوهشگاه تر‌بیت ‌بدنی و علوم ورزشی برگزار خواهد شد، اظها‌ر کرد: این همایش یک روزه با همکاری پژوهشگاه تربیت بدنی و شرکت ایده بازار با محوریت مهندسی و فناوری ورزشی، بیومکانیک ورزشی، مهندسی پزشکی، شبیه سازها و ابزارهای تمرینی ورزش، ابزارهای توانبخشی و آسیب شناسی، ابزارهای متنوع با موضوع رشد حرکتی و یادگیری کودکان یا نرم افزارهای ورزشی در دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری پنجم خرداد در دانشگاه امیرکبیر برگزار خواهد شد.

وی گفت: تاکنون 160 ایده و اختراع به دبیرخانه این همایش ارسال شده که پس از داوری، هشت ایده برتر در قالب سخنرانی و پوستر ارائه و در پایان به نفرات برتر جوایز ویژه‌ای اهدا خواهد شد. همچنین به منظور تجاری سازی و ارزآوری برای کشور و حمایت از تولیدات داخلی، سرمایه‌گذاران مختلفی به این همایش دعوت خواهند شد تا ضمن معرفی ایده‌های برتر امکان تجاری سازی، کارآفرینی و اشتغال‌زایی برای مخترعان جدید نیز فراهم شود.

شریعت‌زاده یکی از اهداف مهم این همایش را توسعه سطح فناوری و تجهیزات ورزشی و بحث حمایت از ایده پردازان، مخترعان و نوآوران کشور در علوم ورزشی بیا‌ن‌ کرد و افزود: با توجه به این که امسال با شعار اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل نام گذاری شده است. در راستای این شعار به دنبال اشتغال‌زایی ، کارآفرینی و در نهایت جلوگیری از خروج ارز از کشور و خودکفا کردن تولیدات داخلی هستیم.

دبیر همایش اولین ایده بازار فناوری و تجهیزات ورزشی در پایان ا‌ضافه‌ کرد‌: اولین ایده بازار فناوری و تجهیزات ورزشی را با هدف گردهم آوردن ایده‌های علمی و عملی حوزه فناوری و تجهیزات ورزشی، هم اندیشی و تبادل آخرین دستاوردهای بنیادی، توسعه‌ای ، کاربردی و همچنین توسعه ملی و بین‌المللی برگزار می‌کنیم تا علاوه بر ارتقا سطح فناوری‌ها و تجهیزات ورزشی به سمت درآمدزایی و تجاری سازی نیز حرکت کنیم.

انتها‌ی‌ پیا‌م

[ منبع این خبر سایت ایسنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شریعت‌زاده: به دنبال تجاری‌سازی فناوری‌ها و تجهیزات ورزشی داخل کشور هستیم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X