مجلس به حل مشکلات اقتصادی بپردازد/ دولت برای حل مشکلات باید اراده جدی داشته باشد

فروزنده سخنگوی جمعیت ایثارگران گفت: دولت به عنوان فرمانده اقتصاد مقاومتی برای حل مشکلات باید اراده جدی داشته باشد و مجلس نیز باید کمک کند.

لطف‌الله فروزنده سخنگوی جمعیت ایثارگران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، با اشاره به جلسه روز گذشته این تشکل اظهار داشت: ما معتقدیم نظام استکبار برای مهار جمهوری اسلامی برنامه مفصلی دارد و می‌خواهد ارزش‌ها و روحیه انقلابی کاهش پیدا کند و یک نوع ذهنیت لیبرالی حاکم شود و در خارج نیز با کنترل و سرکوب مقاومت و کاهش نفوذ جمهوری اسلامی به شکلی ما را مهار کند.

وی ادامه داد: همه مردم و مسئولان باید در این مسئله وحدت نظر داشته باشند که آمریکا دشمن ما است و برای محدود کردن پیشرفت در داخل و خارج و توسعه گفتمانی ما برنامه دارد.

سخنگوی جمعیت ایثارگران با بیان اینکه ما باید اقتصاد مقاومتی را با جدیت دنبال کنیم، گفت: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند در این بحث اقدام و عمل لازم است؛ موتور حرکت اقدام و عمل در زمینه اقتصاد مقاومتی، دولت است. دولت باید به صورت مشخص برنامه خود را منتشر کرده و همه احزاب و رسانه‌ها اجرای برنامه اقتصاد مقاومتی را مطالبه کنند و از همه مسئولان خواسته شود که در این راستا به دولت کمک کنند.

فروزنده با اشاره به تشکیل مجلس دهم یادآور شد: مهمترین رسالت مجلس دهم این است که چگونه به دولت کمک و مطالبه کند تا اقتصاد مقاومتی محقق شود. وضعیت دو جریان اصول‌گرا و اصلاح‌طلب در مجلس به هم نزدیک است و به جای دعوا برای ریاست و پست‌ها، باید نمایندگان مجلس همدلی کرده که چگونه به وظیفه خود در جهت اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی عمل کنند.

وی افزود: ما امروز با واردات گسترده، قاچاق و سیستم بانکی غلطی که مانع تولید است، روبه‌رو هستیم. یکی از بسترهایی که می‌تواند مشکلات را حل کند، قانون است. مجلس باید با تشکیل کمیسیونی بستر تولید را فراهم کرده و قوانین مزاحم را کم کرده و قوانین لازم را تصویب کند.

سخنگوی جمعیت ایثارگران اظهار داشت: امیدواریم مجلس به جای پرداختن به مباحث سیاسی رویکرد اصلی خود را حل مشکلات اقتصادی قرار دهد؛ ما احساس نگرانی می‌کنیم که جریان تند دوم خرداد بخواهد مجلس را مدیریت کند و به جای اینکه فضا را به سمت اقتصاد ببرد، فضا را به سمت فضای سیاسی و دوقطبی هدایت کند.

فروزنده خاطرنشان کرد: فضای دوقطبی و سیاسی برای کشور سم است و همه وظیفه دارند مشکلات اقتصادی و بیکاری مردم را حل کنند. دولت به عنوان فرمانده اقتصاد مقاومتی برای حل مشکلات باید اراده جدی داشته باشد و مجلس نیز باید کمک کند.

وی با تأکید براینکه راهبرد اصلی جمعیت ایثارگران اقتصاد مقاومتی است، گفت: کمیته‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی ما وظیفه دارند در این خصوص برنامه خود را تدوین کنند و ما نیز این برنامه را ارائه خواهیم کرد و به مجلس و دولت برای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی کمک می‌کنیم. امروز باید مطالبه همه ما اقتصاد مقاومتی باشد و هر بحثی درباره شکاف سیاسی یا دوقطبی سیاسی صورت بگیرد، انحرافی است.

انتهای‌پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مجلس به حل مشکلات اقتصادی بپردازد/ دولت برای حل مشکلات باید اراده جدی داشته باشد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X