پست اسحاق جهانگیری درباره فردوسی

معاون اول رئیس جمهور با انتشار مطلبی در اینستاگرام نوشت: ما به فردوسی در تاریخ فکر نمی‌کنیم، فردوسی متعلق به حال و آینده ما نیز است. ما به زبان فارسی تنها به عنوان یک میراث تاریخی و فرهنگی نظر نداریم. معاون اول رئیس جمهور با انتشار مطلبی در اینستاگرام نوشت: ما به فردوسی در تاریخ فکر نمی‌کنیم، فردوسی متعلق به حال و آینده ما نیز است. ما به زبان فارسی تنها به عنوان یک میراث تاریخی و فرهنگی نظر نداریم.

متن کامل این مطلب که در اینستاگرام اسحاق جهانگیری منتشر شده به شرح زیر است:

ما به فردوسی در تاریخ فکر نمی‌کنیم، فردوسی متعلق به حال و آینده ما نیز هست. ما به زبان فارسی تنها به عنوان یک میراث تاریخی و فرهنگی نظر نداریم. زبان فارسی از مهمترین عوامل سازنده ی هویت ماست، مایه‌ی انسجام و یکپارچگی ملت ما در عین همه‌ی تنوع های قومی است. زبانِ پیوند ما با همسایگان و با همه‌ی اعضای خانواده‌ی بزرگ فارسی زبان در سراسر جهان است.

زبان فارسی، زبان فهم میراث تمدنی و فرهنگی جهان اسلام است. زبان فارسی همان قند پارسی است که به دور و نزدیک جهان رفته و مانده و تاثیر گذاشته است. زبان فارسی، زبان علم، زبان فرهنگ، زبان دین، زبان هنر، زبان اقتصاد و زبان سیاست است هم در گذشته و هم در حال.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پست اسحاق جهانگیری درباره فردوسی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت برترین ها-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات





جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات



{literal} {/literal}
X