طرح بهسازی و توسعه اورژانس بیمارستان ولی عصر(عج) بیرجند آغاز شد

دکتر کاظم قائمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، اجرای این طرح را بخشی از برنامه های طرح تحول نظام سلامت ذکر کرد و افزود: با توجه به اینکه از گذشته بیماران ، پرستاران و پزشکان نسبت به اورژانس بیمارستان ولیعصر(عج) بیرجند ناراضی بودند، تصمیم به بهسازی و توسعه آن گرفته شد.
وی بیمارستان یاد شده را بزرگترین مرکز درمانی وآموزشی دانشگاهی استان عنوان کرد و گفت: با پیگیری‌ های صورت گرفته برای بهسازی و توسعه اورژانس بیمارستان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سال 94 برای تامین 20 میلیارد ریال اعتبار قول مساعد داد.
وی ادامه داد: بهمن ماه سال قبل با طرح یاد شده موافقت و در وهله نخست مبلغ 10 میلیارد ریال نیز اختصاص یافت و طرح جامع آن ارائه شد.
وی مدت زمان اجرای طرح یاد شده را چهار ماه ذکر کرد و افزود: در این مدت از بیماران تقاضا می شود با صبر و حوصله مسئولان بیمارستان را در بهسازی اورژانس کمک، کمبودها را تحمل کنند و خدمات سرپایی را از بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند دریافت کنند.
قائمی با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت بیان کرد: این طرح از اردیبهشت 93 همزمان با سراسر کشور در خراسان جنوبی آغاز شد، تجهیز مراکز درمانی و بیمارستان ها یکی از نقاط قوت اجرای طرح است .
به گفته وی در خصوص تجهیز بیمارستانها و اورژانس بیمارستان ها در گذشته اقدامات قابل توجهی انجام شد که تا حدودی رضایت شهروندان و بیماران را جلب کرد.
وی ارتقای کیفیت هتلینگ در بیمارستان‌های دولتی را یکی دیگر از سیاست های طرح تحول نظام سلامت ذکر کرد و گفت: در قالب طرح مذکور بسیاری از بیمارستان ‌های کشور از لحاظ خدمات رفاهی، تغذیه بیمار، تجهیزات و امکانات، افزایش تعداد تخت های بستری و کیفیت تخت ها و غیره ارتقا یافتند.
در اجرای طرح یاد شده فضای ساختمان اورژانس بیمارستان ولی عصر(عج) بیرجند با 500مترمربع افزایش به یک هزار و 600 مترمربع توسعه پیدا می کند.
2047/7557

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طرح بهسازی و توسعه اورژانس بیمارستان ولی عصر(عج) بیرجند آغاز شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X