شرط اخذ مجوز برای واردات بذر سبزی و صیفی برداشته شد + سند

به گزارش  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، واردات بذر سبزی و صیفی تسهیل شد و صرفا با رعایت کامل مقررات مربوطه و ارائه گواهی قرنطینه‌ای توسط سازمان حفظ نباتات کشور و موسسه تحقیقات ثبت گواهی بذر و نهال امکانپذیراست.

متن نامه تقی محمدیان مدیرکل دفتر مقررات صادارات و واردات سازمان توسعه تجارت به صنعت معدن 31 استان کشور در این ارتباط به شرح زیر است:

«به پیوست نامه مورخ 95/2/13  وزارت جهاد کشاورزی در خصوص شرایط واردات انواع بذر صیفی و گیاهان زینتی به استثنای بذور سیب زمینی جهت اطلاع و اقدام ارسال می‌گردد. شایان ذکر است کالاهای مذکور نیاز به اخذ مجوز از حوزه امور بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی ندارد و صرفا با رعایت کامل مقررات مربوطه و ارائه گواهی قرنطینه‌ای توسط سازمان حفظ نباتات کشور و موسسه تحقیقات ثبت گواهی بذر و نهال امکان پذیرخواهد بود.»

 شرط اخذ مجوز برای واردات بذر سبزی و صیفی برداشته شد + سند

 

بنا براین گزارش این نامه متاثر از نامه مهرفرد قائم مقام بازرگانی وزیر جهاد کشاورزی به افخمی راد رئیس سازمان توسعه و تجارت نوشته شده است.

مهر فرد در این علاوه بر اعلام تسهیل شرایط واردات انواع بذر، دو قانون "افزایش بهره وری کشاورزی و منابع طبیعی" و "تمرکز وظایف بخش کشاورزی" را به وزارت صنعت گوش‌زد کرده است.

متن این نامه به شرح زیر است:

«در راستای ماده 16 قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی و ماده یک آئین‌نامه اجرایی تمرکز بخش کشاورزی و اختیارات مربوط به در وزارت جهاد کشاورزی و تسهیل فرآیند تجاری بدین وسیله وادرات انواع بذر سبزی و گیاهان زینتی به استثنای بذر سیب‌زمینی، صرفا با ضوابط روابط فنی و شرایط قرنطینه‌ای اعلام شده توسط سازمان حفظ نباتات و مطابق لیست ارقام گیاهی ثبت شده به توسط موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال مجاز می‌باشد و ثبت سفارش کالاهای مذکور نیازمند به اخذ مجوز از این حوزه ندارد.

بدیهی است در دوره‌های زمانی سه ماهه لیست ارقام گیاهان ثبت شده توسط موسسه تحقیقات ثبت گواهی بذر و نهال به روز رسانی شده و تغییرات از طرف این حوزه به آن سازمان اعلام می‌شود.»

منبع:تسنیم
 

انتهای پیام/
 

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شرط اخذ مجوز برای واردات بذر سبزی و صیفی برداشته شد + سند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت باشگاه خبرنگاران-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X