حافظان قرآن کریم نیروهای مسلح تقدیر شدند

وزیر دفاع حافظان قرآن کریم نیروهای مسلح در نخستین همایش سراسری تجلیل از حافظان، با حضور وزیر دفاع تقدیر شدند.

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، نخستین همایش سراسری تجلیل از حافظان قرآن کریم در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، با حضور وزیر دفاع و جمعی از مسئولین و حافظان قرآن این وزارتخانه برگزار شد.

در این همایش سراسری که از صبح امروز و با حضور سردار سرتیپ حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدحسین قندهاری رئیس سازمان عقیدتی سیاسی و جمعی از مدیران عامل و روسای ادارات عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و مسئولین و رؤسای صنایع این وزارتخانه و با حضور حافظان  قرآن کریم وزارت دفاع برگزار شد، از حافظان و حاملان قرآن و نیز مدیران و مروجین فرهنگ قرآنی تجلیل به عمل آمد.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین عزت اله صفاران، معاون تبلیغات و روابط عمومی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، با ارائه گزارشی از فعالیت‌های قرآنی صورت گرفته در سطح وزارت دفاع گفت: مفتخریم که به فضل خداوند متعال و حمایت‌های ویژه وزیر دفاع، امروز نزدیک به 50هزار نفر در مسیر فراگیری آموزش‌های قرآنی اعم از کارکنان و خانواده‌های آنان هستند.

وی افزود: از این تعداد که تا امروز در مجموعه وزارت دفاع در مسیر حفظ کلام ا... مجید قدم برداشته اند، 183 حافظ کل قرآن تقدیم جامعه قرآنی کشور شده اند و پیش بینی می‌شود تا در پایان سال 96 نزدیک به هزار حافظ کل قرآن تقدیم کشور شود.

معاون تبلیغات و روابط عمومی وزارت دفاع خاطرنشان کرد: تقویت ایمان، اعتقاد به قرآن و تمسک به آن، عمق بخشیدن به مفاهیم، بالابردن سطح عمل در آموزه‌های قرآن، تحقق فرهنگ قرآنی، توسعه مهارت‌های روان‌خوانی و ایجاد هماهنگی بین ادارات و سازمان‌ها، از جمله مهمترین سرفصل‌ها و برنامه‌های آموزش قرآن در سطح وزارت دفاع است که با همت مدیران و مسئولین قرآنی این وزارتخانه در حال اجرا است.

در این مراسم از 12 نفر از حافظان کل قرآن کریم به نمایندگی از 183 حافظ کل وزارت دفاع توسط وزیر دفاع و رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع تقدیر و به آنان جوایزی اهدا شد.

همچنین از مدیران عامل و رؤسای ادارات عقیدتی سیاسی سازمان‌های صنایع دفاع، هوافضا، صنایع هوایی و صنایع الکترونیک ایران به عنوان مدیران و مروجین فرهنگ قرآنی در وزارت دفاع تجلیل شد.

به گزارش تسنیم، سردار حسین دهقان، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در نخستین همایش سراسری حافظان قرآن کریم این وزارتخانه که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسین قندهاری رئیس سازمان عقیدتی سیاسی و جمعی از مدیران عامل و روسای ادارات عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و مسئولین و روسای صنایع این وزارتخانه و با حضور حافظان  قرآن کریم وزارت دفاع برگزار شد، باتبریک ایام  شعبانیه گفت: خدا را شاکرم که در جمع شما قرآنیان وزارت دفاع حضور دارم.

سردار دهقان با اشاره به فعالیت های صورت گرفته توسط متولیان قرآنی وزارت دفاع اظهار داشت: ما می‌توانیم وزارت دفاع را به طور کلی خانواده قرآنی بنامیم چون کارکنان، همسران و فرزندان دختر و پسر در این محافل و کرسی‌های قرآنی و کلاس های آموزشی حضور دارند و امیدواریم در اقدام‌های بعدی،  مؤانست با قرآن و فرهنگ قرآنی را بیشتر ترویج دهیم.

وی ادامه داد: قرآن معجزه پیامبر اکرم(ص) است و حضرت محمد(ص) این کتاب الهی را برای هدایت بشر آورده است و این کتاب تا قیامت هدایت و ارشاد بشریت را کفایت می‌کند. چنانکه حضرت علی(ع) فرمودند زمانی که تاریکی شما را فراگرفت با مراجعه به قرآن، راه هدایت را پیدا کنید.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح براساس حدیث ثقلین ادامه داد: قرآن به تنهایی عامل رشد و تعالی انسان و تأمین‌کننده سعادت دنیا و آخرت نخواهد شد بلکه همراهی قرآن و عترت با هم تأمین‌کننده سعادت انسان‌ها است و عترت به عنوان یادگار گران‌بهای پیامبر اعظم(ص) موجب اکمال دین و اتمام نعمت و بزرگترین مفسر قرآن است که بشر با تمسک و اطاعت از او به فلاح و رستگاری خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از خطاب‌های قرآن، به مردم است، اظهار کرد: قرآن، هدی‌للناس است. در طول تاریخ جاهلیت رذائلی همچون قتل، ستم و تجاوز مطرح بوده است و مسئله بعثت نبی مکرم اسلام برای از بین بردن این تاریکی ها و استیلای نور و تعالی ظهور کرد. چنانکه آیه 3سوره مبارکه مائده «الْیَوْمَ أَكْمَلْتُ لَكُمْ دِینَكُمْ و.... » بیان‌کننده این امر است. قرآن در کنار امامت و ولایت، معنا پیدا می‌کند و در حقیقت ولی،  تجسم عینی قرآن است. و زمانی روح قرآن در جامعه زنده و پویاست که بیان آن از زبان ولایت دریافت شود.

وی ادامه داد: ولی و امام، اسوه‌ای است که تمام رفتار و منش و  برخورد های آن برای انسان‌هایی الگوست که خدا را به‌عنوان یگانه معبود پذیرفته‌اند و در نهایت مسیر رشد و تعالی بشر در سایه عمل به قرآن و پیروی از امام و ولی متصور شده است.

سردار دهقان بیان کرد: امیدواریم در وزارت دفاع با گرایش به قرآن و انتخاب سبک زندگی قرآنی بتوانیم در مسیر قرآن به صورت محتوایی گام برداریم؛ چرا‌که مؤانست با قرآن و آرامش گرفتن در کنار قرآن با آوردن آن به بطن زندگی واقعیت پیدا می‌کند. انس با قرآن، تنها خواندن سطحی قرآن نیست بلکه ترویج فرهنگ قرآن و بهره‌گیری از آموزه‌های قرآن در زندگی فردی و اجتماعی است. قرآن باید رفتارمان را به صورت فردی و اجتماعی تحت تأثیر قرار دهد و با قرآن زندگی کنیم. قرآن تجلی و عینیت در رفتار، گرفتار و تعاملات ما پیدا کند.

وی عنوان کرد: آنچه باید توجه کنیم این است که تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی افرادی که محافل قرآنی، جلسات قرآنی برپا می‌کردند تنها بخش محدودی از جامعه مذهبی بودند اما با پیروزی انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) قرآن را به بطن و عرصه زندگی اجتماعی و فردی مردم آورد. امام و انقلاب اسلامی دو نعمت بزرگی هستند که به ملت ایران اسلامی  عنایت شد و تا امروز  ملت رشید ما بابت حفظ و صیانت از این دو نعمت از هیچ کوششی فرو گذار نکردند، اما با افتخار، عزت خود را در تداوم و حفظ همین مسیر نورانی می دانند.

سردار دهقان با اشاره به توجه و عنایت ویژه مقام معظم رهبری بر فعالیت‌ها و مجالس قرآنی در سطح کشور عنوان کرد: ایشان با برگزاری مراسم قرآنی در نزدشان و تکریم حافظان و قاریان در تحکیم فعالیت‌های قرآنی اهتمام جدی نشان دادند.

وی با تأکید بر اینکه باید فضای حاکم بر سازمان ها و نهاد های کشور خصوصا وزارت دفاع با توجه به مأموریت های خطیر آن قرآنی و متاثر از آموزه ها و دستورات این کتاب آسمانی باشد تصریح کرد: در وزارت دفاع برای عملی شدن سه عنصر و فریضه ترویج فرهنگ قرآن، نمازو امر به معروف و نهی از منکر به شکل جدی اهتمام داشته ایم و تأکید ویژه داریم تا این سه فریضه با کمک خانواده های محترم کارکنان وزارت دفاع در مجموعه های مسکونی و شهرک های سازمانی نهادینه شود.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم قلب های همه به نور قرآن منور و زندگی ها متاثر از قرآن شود و ان شاء ا... آماده باشیم تا باظهور حضرت حجت(عج) در رکاب ایشان جهاد کنیم و به فلاح و رستگاری وعده داده شده از سوی خداوند متعال دست یابیم.

شایان ذکر است در پایان این مراسم از تمامی حافظان قرآن کریم وزارت دفاع تجلیل به عمل آمد و منتخبین حافظین، هدایای خود را از وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع دریافت کردند.

انتهای‌پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حافظان قرآن کریم نیروهای مسلح تقدیر شدند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X