محورهای اصلی همایش سواد‌ رسانه‌ای تصویب شد

همایش سواد رسانه ای محورهای اصلی همایش سواد‌ رسانه‌ای تصویب شد و زمینه‌های مطالعاتی مرتبط با فضای مجازی و رسانه‌های دیجیتال، بازیهای رایانه‌ای و رسانه‌های جمعی به‌عنوان اولویتهای مورد تأکید این همایش به تصویب رسید.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»؛ دومین جلسه هیئت علمی همایش سواد‌ رسانه‌ای و مسئولیت‌ اجتماعی با حضور حسن‌ خجسته؛ رئیس پژوهشکده ارتباطات پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، محمود نجاتی حسینی؛ سرپرست گروه مطالعات فرهنگی پژوهشکده مطالعات فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، مهدی فتوره‌چی؛ مدیر گروه مطالعات رسانه و‌ فرهنگ مؤسسه مطالعات جامعه‌شناسی دانشگاه تهران، حمیدرضا بابایی؛ معاون آموزش و پژوهش پژوهشکده فرهنگ و هنر جهاد دانشگاهی، حمیدرضا کمالی؛ معاون راهبردی دانشکده خبر و سایر اعضای هیئت علمی برگزار شد.

حسن خجسته؛ رئیس هیئت علمی همایش سواد‌ رسانه‌ای و مسئولیت‌ اجتماعی در این نشست از تعیین دو بخش علمی ــ پژوهشی برای ارائه نتایج مطالعات، تحقیقات و بررسیها و بخش ترویجی کاربردی برای گزارش ایده‌ها، دستاوردها و تجارب مدیران و کارشناسان سازمانهای فرهنگی و رسانه‌ای خبر داد و گفت: همایش سواد‌ رسانه‌ای و مسئولیت‌ اجتماعی در روز فرهنگ عمومی در تهران برگزار خواهد شد و تمام علاقه‌مندان می‌توانند تا ابتدای تیر ماه چکیده مقالات و تا ابتدای شهریور متن کامل مقالات را به دبیرخانه دائمی همایش ارسال کنند.

وی درباره محورهای اصلی همایش گفت: مطالعات شناختی در حوزه سواد‌ رسانه‌ای و مسئولیت‌ اجتماعی، بررسی زمینه‌های آموزش، پژوهش و توانمندسازی سواد‌ رسانه‌ای و مسئولیت‌ اجتماعی، مطالعه سیاستها و راهبردهای سواد‌ رسانه‌ای و مسئولیت‌ اجتماعی، بررسی اقدامات کاربردی و توسعه‌محور در عرصه سواد‌ رسانه‌ای و مسئولیت‌ اجتماعی و بررسی آثار و نتایج سواد‌ رسانه‌ای و مسئولیت‌ اجتماعی، محورهای اصلی فراخوان ارسال آثار همایش سواد‌ رسانه‌ای و مسئولیت‌ اجتماعی هستند.

رئیس پژوهشکده ارتباطات پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات خاطرنشان کرد: رسانه‌های دیجیتال، بازی‌های رایانه‌ای و رسانه‌های جمعی شامل مطبوعات، خبرگزاریها، سینما، رادیو و شبکه‌های ملی و ماهواره‌ای تلویزیونی اولویتهای مورد تأکید دبیرخانه همایش برای ارائه مقالات علمی پژوهشی و گزارشهای ترویجی ــ کاربردی هستند.

لازم به ذکر است در ابتدای این نشست، محمدصادق افراسیابی؛ دبیر همایش سواد‌ رسانه‌ای و مسئولیت‌ اجتماعی ضمن تشکر از زحمات سید تقی کمالی در تدوین اسناد و آیین‌نامه‌های مورد نیاز هیئت علمی، از ایجاد پورتال سواد‌ رسانه‌ای و مسئولیت‌ اجتماعی تا پایان اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: تا زمان رونمایی پورتال همایش، علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره همایش می‌توانند به نشانی www.saramad.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/*

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «محورهای اصلی همایش سواد‌ رسانه‌ای تصویب شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X