شوراهای آموزش و پرورش جایگاهی برای طرح دغدغه های نظام تعلیم و تربیت است

به گزارش خبرنگار ایرنا، رشید قربانی روز یکشنبه در آیین افتتاح دوره آموزشی ویژه کارشناسان مسوول شوراهای آموزش و پرورش استان ها در سنندج افزود: موضوع اقتصاد آموزش و پرورش در جهان پیشرفته بسیار مورد توجه قرار می گیرد و این موضوع از لحاظ علمی در نظام تعلیم و تربیت دنیا موثر بوده است.
وی اظهار کرد: باید در سالی که از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به نام سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده است به این موضوع به صورت ویژه توجه شود.
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان از شوراهای آموزش و پرورش به عنوان حلقه واسط بین نظام اداری و نظام اجتماعی نام برد و گفت: این شورا جایگاه مناسبی است که مسوولان آموزش و پرورش برنامه ها و دغدغه های نظام تعلیم و تربیت را مطرح کرده و با جذب کمک های مالی، معنوی، فرهنگی و اجتماعی از ظرفیت و پتانسیل سایر دستگاه ها و نهادهای مختلف استفاده کنند.
وی با بیان اینکه اقدامات تخصصی و فنی دبیرخانه شورای آموزش و پرورش استان ها و دستور کارهای مطرح شده تاثیر زیادی بر تصمیم گیری شورای آموزش و پرورش دارد افزود: دبیرخانه شورا باید به صورت منطقی برنامه ها و مشکلات تعلیم و تربیت را کارشناسی کرده و موضوع های مهم را در جلسات شورا مطرح کند.
قربانی با بیان اینکه حضور در جلسات شورای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق تابعه استان یکی از برنامه های بوده است که خود شخصا آن را پیگیری کرده ام، بر برگزاری و غنی کردن جلسات شوراهای آموزش و پرورش در سطح شهرستان ها و مناطق و ارتباط مستمر با مسوولان سایر دستگاه ها تاکید کرد.
وی تجدید نظر بر قوانین شوراهای آموزش و پرورش بخصوص در بحث دریافت عوارض از شهرداری ها، داشتن رویکرد مثبت مسوولان استانی و شهرستانی و مطرح کردن مسائل و مشکلات آموزش و پرورش در جلسات شورا را از جمله مواردی دانست که می تواند در تقویت شوراهای آموزش و پرورش نقش بسزایی داشته باشد.
7348/1904

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شوراهای آموزش و پرورش جایگاهی برای طرح دغدغه های نظام تعلیم و تربیت است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X