۱۱ هزار پرستار استخدام پیمانی می شوند

به گزارش مشرق، محمد میرزابیگی با بیان اینکه امروز، کشور تبدیل به یک کارگاه بزرگ فعالیت در حوزه سلامت شده است، اظهار کرد: سالها در قوانین مختلف مثل  برنامه های چهارم و پنجم توسعه به کاهش سهم هزینه های  مردم از نظام سلامت اشاره می شد و طبق قوانین برنامه چهارم و پنجم توسعه، وزارت بهداشت و درمان موظف بوده است پرداخت هزینه های مردم را در حوزه بهداشت و درمان به زیر ۳۰ درصد برساند همچنین مقام معظم رهبری هم فرمودند کاری کنید که مردم در زمان بیماری جز رنج بیماری، رنج دیگری نداشته باشند که اجرای این فرمایش  و آن قوانین تقریبا  تبدیل به آرزو شده بود .

وی اظهار کرد: وزیر پرتلاش بهداشت توانستند موضوع سلامت را به قدری برجسته کنند که جزو اولویت های دولت قرار گیرد و باعث اجرای قوانین، عمل به فرامین مقام معظم رهبری  و سربلندی دولت یازدهم در حوزه سلامت شدند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت، در ادامه گفت: اجرای این طرح ابعاد مختلفی دارد و کاهش هزینه مردم در مراکز درمانی فقط نمود بارز و ملموس آن است به طور مثال یکی از شقوق طرح تحول در حوزه بهداشت این است که  تا قبل از این در روستاها نظام بهداشتی داشتیم ، اما در حاشیه شهرها که فرد از روستا به شهرمی آید نظام بهداشتی درمانی برای حاشیه نشینان تعریف نشده بود.

وی افزود: در این دوره از وزارتخانه بود که حاشیه نشین ها مورد توجه قرار گرفتند و در حوزه معاونت بهداشت  این وزارت خانه برنامه های مفصلی  برای آنها تدارک دیده شده است.

وی افزود: سطح و عمق طرح تحول نظام سلامت به قدری است که  فرهنگ جامعه نیاز دارد پا به پای پیشرفت آن، به درستی خبردار شود و اطلاع رسانی کامل و کافی صورت گیرد تا مردم عزیز این طرح را از جهات مختلف بشناسند.

میرزابیگی در ادامه ضمن اشاره به اعزام تعداد زیادی متخصص به مناطق دوردست، بکارگیری پرستاران و ماماها در بیمارستان ها و شبکه های بهداشتی و درمانی، بهبود هتلینگ و بازسازی بخش ها و راه اندازی بخش های جدید در بیمارستان ها، به عنوان بخشی دیگر از دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت عنوان کرد و افزود: در طرح تحول نظام سلامت فقط در حوزه پرستاری در سال گذشته ۱۶ هزار پرستار در بیمارستان ها بکارگیری شدو امسال نیز از سهمیه ۱۶ هزار و ۲۰۰ هزار نیروی بهداشتی درمانی جهت استخدام، تعداد ۱۱ هزار نفر از آنها از گروه پرستاری هستند و به صورت پیمانی استخدام می شوند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت ادامه داد: از  ابتدای تشکیل دولت یازدهم نیز همدلی و هم گرایی خوبی به ویژه در وزارت بهداشت وجود داشت و نمایندگان مجلس نیزبه حرکت قطار طرح تحول سلامت کمک زیادی کردند و امیدوارم باتوجه به انتخاب چهره های جدید در مجلس دهم، روند توفیق طرح تحول ادامه یابد.

میرزابیگی خاطرنشان کرد: لازم است بیمه ها تحرک خیلی بیشتری داشته باشند و پا به پای وزارت بهداشت، مجلس و دولت حرکت کنند و شیرینی طرح تحول سلامت را به کام کارکنان نظام سلامت اعم از پرستاران، پزشکان و پیراپزشکان تلخ نکنند.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۱۱ هزار پرستار استخدام پیمانی می شوند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X