پیش بینی های هواشناسی خسارات کشاورزی مازندران را کاهش داده است

به گزارش خبرنگار مهر، نوربخش داداشی بعدازظهر یکشنبه در نشست تخصصی توسعه هواشناسی کاربردی (تهک) کشاورزی گفت: ترویج پیامک‌ها و توصیه‌های هواشناسی کشاورزی که در سال همدلی و هم‌زبانی میسر شده در راستای اقتصاد مقاومتی بوده است.

وی اظهار داشت: کنترل علف‌های هرز، کاهش مصرف سموم، مصرف به‌موقع کودهای شیمیایی، کنترل آن و سم‌پاشی‌های به‌موقع از پیامدهای خوب اطلاعات هواشناسی و توصیه‌های فنی هواشناسی کشاورزی است که از طریق صدا سیمای محلی، خبرگزاری هاو اتحادیه‌های مرتبط به اطلاع مردم می‌رسد و غیرازآن جهت اطلاع‌رسانی به‌موقع از تمام بسترهای موجود نیز استفاده‌شده تا اطلاعات به کاربر نهایی برسد.

مدیرکل هواشناسی مازندران ادامه داد: امروز نقش هواشناسی در بخش‌های مختلف به‌خوبی بر همگان ثابت‌شده و در بخش کشاورزی و امنیت و تأمین مواد غذایی این نقش پررنگ‌تر از سالهای گذشته دیده می‌شود و با توجه به برنامه‌های اقتصاد مقاومتی هواشناسی نقش حیاتی را در این زمینه ایفا می‌کند.

وی یادآور شد: برای داشتن کشاورزی بدون وابستگی به خارج باید به نقش هواشناسی بیشتر از گذشته اهمیت بدهیم کار خوبی که از دو سال پیش با ابتکار و درایت ریاست سازمان هواشناسی بانام توسعه هواشناسی کاربردی (تهک) شروع شد امروز موجب حضور تأثیر گزار هواشناسی در بخش‌ها و لایه‌های مختلف جامعه گردید.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیش بینی های هواشناسی خسارات کشاورزی مازندران را کاهش داده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X