متهم به قتل ستایش جرائم خود را انکار نمی‌کند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : دادستان ورامین اعلام کرد: متهم به قتل ستایش کودک 6ساله افغانستانی در هیچ‌یک از مراحل رسیدگی به پرونده چه درباره قتل و چه درباره سایر موارد جرائم خود را انکار نکرده است.

به گزارش فارس، ابوالقاسم مرادطلب دادستان عمومی و انقلاب ورامین درخصوص آخرین وضعیت پرونده جوان متهم به قتل دختر 6 ساله افغانستانی به نام ستایش گفت: روز شنبه 18 اردیبهشت نظریه مددکاری اجتماعی به شعبه رسیدگی کننده در دادسرا واصل شد.

وی افزود: در حال حاضر شعبه بازپرسی منتظر جوابیه‌ای است که باید از پلیس تشخیص هویت ناجا بدست ما برسد که به محض رسیدن این جوابیه پرونده رسیدگی‌اش در داسرا به پایان خواهد رسید.

مرادطلب درخصوص مواردی که در نظریه مددکاران اجتماعی به آن اشاره شده است، گفت: نظریه مددکاری  اجتماعی به وضعیت زندگی متهم پرداخته و شخصیت و زمینه‌های خانوادگی که متهم را به سمت ارتکاب این جنایت سوق داده را مورد بررسی قرار می‌دهد.

وی افزود: در این نظریه مددکاران اجتماعی نقش محیطی که متهم در آن بزرگ شده و همچنین وضعیت شخصیتی و خانوادگی متهم را بررسی می‌کنند تا میزان اثرگذاری محیط، خانواده و دوستان و آشنایان متهم در وقوع این جنایت را ارزیابی کنند.

 دادستان عمومی و انقلاب ورامین گفت: البته این نظریه در روند قضایی تاثیری ندارد بلکه باعث می‌شود تا قضات محکمه‌ای که قرار است متهم را محاکمه کنند شناخت بهتری نسبت به متهم داشته باشند.

مرادطلب در خصوص اینکه برخی رسانه‌ها بخشی از اعترافات متهم را در جلسه دفاع آخر منتشر کرده بودند آیا در آن جلسه متهم به ارتکاب تعرض و تجاوز به این دختر 6 ساله اعتراف کرده یا خیر گفت: البته آن چیزی که رسانه‌ها در آن روز منتشر کردند اعترافات متهم نبود بلکه بخش‌هایی از جوابیه مددکاران اجتماعی بود.

وی افزود: البته مع‌هذا متهم در تمام فرایند بازپرسی و رسیدگی به پرونده در دادسرا هیچکدام از جرایمش را انکار نکرده و به همه آنها اعتراف و اقرار کرده است.

دادستان عمومی و انقلاب ورامین افزود: متهم هم موضوع قتل و هم سایر مواردی که در پرونده وجود دارد را انکار نکرده و درخصوص همه موارد اعتراف دارد البته که براساس قانون درخصوص رسیدگی به موضوع تعرض و تجاوز به این دختربچه باید دادگاه کیفری خودش تصمیم‌گیری کند زیرا در صلاحیت دادسرا نیست.

مرادطلب در خاتمه در باره اینکه آیا این هفته این پرونده با صدور کیفرخواست از دادسرا به دادگاه خواهد رفت یا خیر گفت: اگر دوستان پلیس آگاهی در فرستادن جوابیه مربوط به تشخیص هویت کندی نکنند و این جوابیه را بدست ما برسانند کارهای رسیدگی به پرونده در دادسرا تمام شده است و کیفرخواست نوشته شده و به دادگاه کیفری ارجاع داده خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت انتخاب-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «متهم به قتل ستایش جرائم خود را انکار نمی‌کند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت انتخاب-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X