امکان بهره برداری بهینه از منابع انرژی در ساختمان‌های سبز

به گزارش خبرگزاری مهر مصطفی سرمدی گفت: با توجه به بحران فراگیر انرژی و تخریب محیط زیست، باید سعی شود با شناخت معضلات مصرف انرژی و عوامل مخرب محیط زیست، راهکارهایی جهت استفاده بهینه از منابع ارائه شود.

وی به تغییر در الگوی مصرف و سهم بالای بخش ساختمان در مصرف انرژی اشاره کرد و افزود: در سال های اخیر موضوع ساختمان سبز (Green Building) که سازگار با طبیعت و هم دارای کارآیی اقتصادی باشد مورد توجه قرار گرفته است.

سرمدی اظهار داشت: ساختمان های سبز که تحت عنوان ساختمان های سازگار با محیط زیست معروف هستند امکان بهره برداری بهینه از منابع ارزشمند طبیعی مانند آب، باد و خورشید در کنار مصالح قابل بازیافت ساختمانی را مهیا می کنند به طوری که از لحاظ طراحی، ساخت، اجرا، نگهداری، نوآوری و سایر خصوصیات با محیط زیست سازگار هستند.

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه هدف از ساختمان سبز، استفاده صحیح از انرژی و منابع طبیعی است، تصریح کرد: براساس مطالعات انجام شده درخصوص معیارهای ارزیابی ساختمان سبز منطبق با استانداردهای جهانی می توان کاهش مصرف انرژی، استفاده مجدد از منابع آب و مدیریت پساب ها، کاهش آلودگی شامل آلودگی های نور، صوت و هوا، بهبود کیفیت هوا (درون و بیرون ساختمان)، کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، کاهش ردپای کربن (Carbon Footprint) در ساختمان را از اهداف ساختمان سبز بر شمرد.

سرمدی ادامه داد: پیشنهاد می شود مصالح به کار رفته در ساختمان سبز تا حد امکان از منابع تجدید پذیر و قابل بازیافت باشند و ضمن کاهش اتلاف منابع، قابلیت ذخیره انرژی را نیز داشته باشند.

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به این اینکه باید یک حرکت ملی در جهت تولید این گونه ساختمان های سبز صورت گیرد، درخصوص نتایج و مزایای استفاده از ساختمان های سبز بیان داشت: با استفاده از ساختمان سبز می توان تا ۳۰درصد مصرف انرژی، ۳۵ درصد مصرف کربن، ۳۰ تا ۵۰ درصد مصرف آب و ۵۰ تا ۹۰ درصد از ضایعات را کاهش داد.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امکان بهره برداری بهینه از منابع انرژی در ساختمان‌های سبز» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X