مجتمع فناوري شماره دو دانشگاه صنعتي شريف افتتاح شد

به گزارش خبرنگارعلمي ايرنا، مجتمع فناوري شماره دو دانشگاه صنعتي شريف شب گذشته با حضور رئيس صندوق نوآوري و شكوفايي و جمعي از معاونين دانشگاه و شركت هاي دانش بنيان اين مجتمع افتتاح شد.
اين مجتمع فناوري در زميني به مساحت 776 مترمربع با زير بناي 5510 مترمربع در 9 طبقه ساخته و راه اندازي شده است.

*** منطقه فناوري ' شريف' راه اندازي مي شود
بهزاد سلطاني رئيس صندوق نوآوري و شكوفايي در مراسم افتتاحيه مجتمع فناوري شماره دو دانشگاه صنعتي شريف با ابراز اميدواري از راه اندازي منطقه فناوري شريف گفت: توسعه فناوري نبايد به مسائل سياسي گره بخورد.
وي با بيان اينكه در حال حاضر دو هزار و 320 شركت دانش بنيان مورد تاييد صندوق نوآوري و شكوفايي قرار گرفته اند افزود: بيش از 80 درصد اين شركت‌ها طرح هاي خود را به صندوق ارائه داده اند و از طرح هاي ارائه شده، 500 طرح مردود شده يا براي اصلاح به صاحبان شركت‌ ها ارجاع داده شده‌اند.
وي افزود: در صندوق نوآوري و شكوفايي 965 نوع از تسهيلات براي شركت هاي دانش بنيان به تصويب رسيده كه ميزان اين مصوبه برابر با 600 ميليارد تومان است؛ از اين 965 مورد تسهيلات، 610 مورد درحال پرداخت قسط، مرحله تنفس يا بازپرداخت هستند.
رئيس صندوق نوآوري و شكوفايي با بيان اينكه شركت‌هاي حوزه فناوري زيستي براي استفاده از خدمات صندوق پيشرو هستند، گفت: در مجموع 141 شركت حوزه فناوري زيستي وجود دارد كه اين تعداد توانسته اند 32 درصد تسهيلات صندوق را به خود اختصاص دهند، همچنين 175 شركت فعال در حوزه دارو و تجهيزات پزشكي داريم كه اين تعداد به ميزان 145 ميليارد تومان از سوي صندوق مورد حمايت قرار گرفته اند.
سلطاني بيان كرد: پس از حوزه فناوري زيستي، حوزه‌هاي نفت‌، گاز و نيرو نيز 14 درصد از تسهيلات صندوق را دريافت كرده‌اند كه اين 14درصد، برابر با 78 ميليارد تومان است؛ تعداد137 شركت در اين حوزه فعال است.
رئيس صندوق نوآوري و شكوفايي با بيان اينكه 125 شركت‌ در زمينه فناوري اطلاعات و ارتباطات فعاليت مي كنند و اين تعداد 56 ميليارد تومان، از بودجه صندوق را به خود اختصاص داده اند، گفت: همچنين 62 شركت‌ در حوزه مواد پيشرفته، ميزان 40 ميليارد تومان تسهيلات دريافت كرده‌اند.
وي با اشاره به با تحريم دانشگاه صنعتي شريف از سوي اتحاديه اروپا، گفت: اينكه مسائل مربوط به يك دانشگاه سياسي شود، ظلم به علم است، اين يك خطاي بزرگ در راستاي ضربه به دانشگاه شريف است.
رئيس صندوق نواوري و شكوفايي افزود: دولت يازدهم اعتباري را در دانشگاه شريف هزينه كرده و چنين مجتمعي را براي شركت‌ هاي اين دانشگاه در نظر گرفته‌ و اين بدان معنا ست كه دانشگاه شريف بايد توسعه يابد، بنابراين نبايد مسائل دانشگاه را سياسي كرد.
وي افزود: يك شركت دانش بنيان تا دفتر خصوصي نداشته باشد تثبيت نمي شود، از اين رو ارائه تسهيلات به شركت ها براي دفاتر كاري از اهميت بالايي برخوردار است، در واقع فلسفه مجتمع هاي فناوري اين است كه در سطح شهر، مجتمع مسكوني، پزشكان، تجاري ، اداري و... ديده مي شود ولي خبري از مجتمع فناوري نيست.
رئيس صندوق نوآوري و شكوفايي ادامه داد: از اين رو به فكر راه اندازي مجتمع هاي فناوري در كنار دانشگاه افتاديم و شركت هاي دانش بنيان را براي داشتن يك دفتر كاري حمايت مي كنيم؛ دانشگاهها منشا شركت هاي دانش بنيان هستند به همين دليل است كه صندوق، دانشگاهها را ملزم به حركت در اين مسير قرار داده است.
وي افزود: اميدواريم كه دانشگاه شريف به منطقه شريف تبديل شود و بتوانيم اين موضوع را در خصوص دانشگاههاي ديگر و استان ها توسعه دهيم.
سلطاني يادآور شد: اميدواريم كه امسال، تعداد مجتمع هاي فناوري به 10 ساختمان براي تجمع شركت هاي دانش بنيان برسد .
راه اندازي مجتمع هاي فناوري يكي ديگر از خدمات صندوق نوآوري و شكوفايي براي حمايت از شركت هاي دانش بنيان و اقتصاد دانش بنيان در كشور است كه براساس مصوبه صندوق، براي راه اندازي اين مجتمع هابايد حداقل 10 شركت دانش بنيان با يكديگر تجميع شوند و درخواست يك مجتمع فناوري بدهند تا صندوق براي آنها يك ساختمان خريداري و به صورت اجاره به شرط تمليك در اختيارشركت ها قرار دهد.
علمي (3)** 9340**1440

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مجتمع فناوري شماره دو دانشگاه صنعتي شريف افتتاح شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X