امکانات آزمایشگاهی و پژوهشی مدارس باید در شرایط مطلوب قرارگیرد

به گزارش ایرنا، محمدرضا جهان روز یکشنبه در ششمین جشنواره مهارت های علمی دانش آموزان دوره ابتدایی استان سمنان افزود : معلمان باید با ارائه برنامه های آموزشی متنوع دانش آموزان دارای برنامه و مستعد را شناسایی ومهارت های لازم را به آن ها آموزش دهند.
وی اظهار داشت : با آموزش های اصولی باید به ذهن خلاق و پر سوال دانش آموزان پاسخ داده شود.
وی خاطرنشان کرد : سیستم های آموزشی قدیمی، مدون و غیر خلاقانه سال های گذشته را باید فراموش کرد و باید برای داشتن آینده ای پرامید، اصول صحیح اندیشیدن و سؤال پرسیدن را به دانش آموزان آموزش دهیم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان یادآور شد در کشورهای مدرن،اصول یاددهی و آموزش به دانش آموزان نسبت به سال های گذشته تغییر اساسی کرده است و در تعلیم و تربیت باید نیازهای کودک مورد بررسی قرارگیرد.
جهان برگزاری جشنواره جابربن حیان را کاری ارزشمند توصیف کرد و گفت: استعداد کودکان سمنانی در چنین جشنواره هایی رونمایی می شود و من به معلمان و والدین این دانش آموزان به خاطر اصول صحیح آموزش تبریک می گویم.
وی خلاقیت، کنجکاوی و ذهن پرسش گر را از ویژگی های مهم افراد در سنین پایین دانست و افزود :
جشنواره جابربن حیان، اصول صحیح پژوهش و تحقیق را آموزش می دهدو با طبقه بندی، ایجاد مدل، نمایش علمی، تحقیق، آزمایش و طراحی و ساخت زمینه نوآوری دانش آموزان را فراهم می کند.
آموزش صحیح پژوهش و تحقیق به دانش آموزان ابتدایی از جمله اهداف برگزاری این جشنواره اعلام شد.
این جشنواره به صورت شهرستانی و استانی برگزار می شود.
در این آیین چهار دانش آموز برتر تجلیل شدند و چهار طرح برتر نیز به مسابقات کشوری راه می یابند.
استان سمنان 112 هزار نفر دانش آموز دارد.
3217/6026/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امکانات آزمایشگاهی و پژوهشی مدارس باید در شرایط مطلوب قرارگیرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X