انتشار كتاب خاك شناسي در انتشارات دانشگاه مراغه

به گزارش روز شنبه ايرنا، اين كتاب با همكاري اعضاي هيات علمي گروه خاك شناسي اين دانشگاه منتشر شده كه شامل مطالب علمي در زمينه علوم خاك است كه از آخرين يافته ها، مقالات و نظر مراجع معتبر علمي دنيا در نگارش و گردآوري آن استفاده شده است.
اين كتاب توسط مهدي رحمتي، اسماعيل كريمي، سيدبهمن موسوي و ولي فيضي اصل نوشته و گردآوري شده است.
در مقدمه اين كتاب، هدف از نگارش و انتشار آن، ارائه اطلاعات جديد، مختصر و در عين حال مفيد به دانشجويان رشته علوم و مهندسي خاك و ديگر گرايش هاي كشاورزي و زيست محيطي و ديگر فعالان بخش كشاورزي عنوان شده است.
در اين كتاب كوشيده شده مجموعه‌اي كامل از اطلاعات مرتبط در اختيار دانشجويان علوم و مهندسي خاك، مهندسي آب، زراعت و اصلاح نباتات، علوم باغباني، تكنولوژي توليدات گياهي، محيط زيست و منابع طبيعي و ديگر علاقمندان قرار گيرد.
ارائه مسائل و مثال هاي كاربردي از منابع و كتاب هاي معتبر به منظور آشنايي بيشتر دانشجويان، محققان و علاقمندان با مسائل كاربردي خاك شناسي از ويژگي‌هاي منحصر به فرد اين كتاب است.
هم اكنون چهار هزار دانشجو در سه رشته دكتري، 26 رشته كارشناسي ارشد، 18 رشته كارشناسي پيوسته، دو رشته كارشناسي ناپيوسته و يك رشته كارداني در دانشگاه مراغه تحصيل مي كنند.
اين دانشگاه داراي چهار دانشكده علوم پايه، كشاورزي، علوم انساني و فني و مهندسي است.
دانشگاه مراغه از سال 1370 با عنوان آموزشكده كشاورزي كار خود را آغاز كرده و در سال 91 به دانشگاه ارتقا يافته است.
3034/8023/6183

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انتشار كتاب خاك شناسي در انتشارات دانشگاه مراغه» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X