برگزاری كمپین خانواده، تولیدمثل و فرزندپروری

به گزارش روز یكشنبه ایرنا از انجمن جنین شناسی و بیولوژی، دكتر محمد آخوندی با اشاره به هفته ملی جمعیت از 24 تا 31 اردیبهشت ماه، افزود: متخصصان و كارشناسان در مورد ابعاد مختلف جمعیت ایران اعم از نرخ رشد باروری، میزان باروری، پیامدهای اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی ناباروری، سلامت جنسی، سلامت باروری، داشتن فرزند سالم، حفظ باروری و عوامل تهدیدكننده باروری در این هفته بحث و گفتگو خواهند كرد.
وی اظهار كرد: جمعیت، خانواده سالم، آرامش و نشاط، باروری و حمایت از زوجین نابارور، حفظ كرامت سالمندان، حفظ باروری و عوامل تهدیدكننده، سلامت باروری و افزایش نسل سالم، جمعیت جوان و اقتصاد پویا و جمعیت و فرزندپروری عناوین هفته ملی جمعیت است.
رییس انجمن علمی جنین شناسی ایران اظهار امیدواری كرد كه با همكاری رسانه ها و مردم، این هفته فرصتی مغتنم برای افزایش آگاهی در خصوص باروری و جمعیت، اصلاح باورهای غلط در این مورد و حمایت از زوجین نابارور باشد.
دكتر كبری خزعلی، رییس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در این خصوص گفت: موضوع جمعیت و رسیدن به جمعتی پویا ضروری است؛
در استانداردهای جهانی هر پنج تا 10 سال باید سیاست های جمعیتی بازنگری شود و متناسب با شرایط تغییر كند.
وی با اشاره به اینكه بر اساس گزارش مراكز معتبر پایش جمعیت دنیا، ایران بدترین و سریعترین كاهش جمعیت را داشته است، گفت: این كاهش جمعیت در 10 تا 15 سال اتفاق افتاده است و اگر ادامه پیدا كند سبب كاهش نیروی جوان و پیرشدن تدریجی جمعیت كشور خواهد شد.
خزعلی خاطرنشان كرد: این موضوع باید برای مردم تشریح شود تا از عواقب كاهش جمعیت در آینده مطلع باشند.
وی یكی از مهمترین اهداف برگزاری هفته ملی جمعیت را گشودن باب گفتگو و اغنا بخشیدن به باورهای صحیح در مورد جمعیت در جامعه عنوان كرد.
علمی (1) ** 1201 **1834

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برگزاری كمپین خانواده، تولیدمثل و فرزندپروری» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X