فرماندار خمین: الگوی عملی ارتقاء شاخص آموزشی برای شهرستان تدوین شود

سید مهدی ساداتی روز یکشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش خمین افزود: پیشرفت دانش آموزان شهرستان در شاخص امور تربیتی و ورزشی رضایت بخش است و در زمینه ارتقاء شاخص علمی در کنکور نیز باید نقشه عملیاتی هدفمند در آماده سازی دانش آموزان و بهره گیری موثر از امکانات و معلمان کارآزموده اجرا شود .
رئیس شورای آموزش و پرورش خمین گفت: کمک مالی مجمع خیران مدرسه ساز در مناطق شهری و روستائی خمین در سال تحصیلی جاری مطلوب است و امید می رود بخشی از منابع مالی نیکوکاران از محل جشنواره مجمع خیران مدرسه ساز که در هفته جاری برگزار می شود در حوزه غیرعمرانی و برای کیفیت بخشی علمی هدایتگری شود.
وی گفت: اعتبارات امسال بخش آموزش و پرورش خمین 20 میلیارد ریال است که با بررسی انجام شده کمک های خیران با اعتبارات دولتی برابری خواهد کرد.
مدیر آموزش وپرورش خمین نیز در این نشست گفت: بخش عمده ای از مطالبات معلمان حق التدریس این شهرستان در چند روز گذشته پرداخت شده است.
مهدی محمدی افزود:یکی از معضلات خمین کمبود فضای آموزشی در شهرک های نوپا در حاشیه شهراست و برای مثال در طرح مسکن مهرکه توسط دولت گذشته ایجاد شده ، در نقشه جامع معیارهای شهرسازی همچون توسعه فضای آموزشی تعریف نشده است.
وی توضیح داد : با توجه به افزایش جمعیت در شهرک مسکن مهر خمین در آینده نزدیک، احتمال کمبود مدرسه و فضای آموزشی در این منطقه دور از انتظار نیست .
انحلال یک مرکز آموزشی متوسطه در شهر خمین به دلیل کمبود دانش آموز و موقعیت ساختمانی نامناسب و توزیع دانش آموزان آن در سایر آموزشگاه ها با نظر کارشناس آموزشی و افزایش 35 درصدی شهریه 13 مدرسه هیات امنائی خمین از مصوبات شورای آموزش و پرورش این شهرستان بود.
شهرستان خمین از توابع استان مرکزی با 110 هزار جمعیت 16 هزار دانش آموز مشغول تحصیل دارد.
6199/6013/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرماندار خمین: الگوی عملی ارتقاء شاخص آموزشی برای شهرستان تدوین شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X