رهاسازي دارو با فناوري‌ نانو

به گزارش روز يكشنبه گروه علمي ايرنا از ستاد ويژه توسعه نانو رياست جمهوري،مؤسسه ترنسپرنسي ماركت ريسرچ (Transparency Research market) گزارشي را با عنوان Nanotechnology Drug Delivery Market – Global Industry Analysis, Size, Share, Growth, Trends, and Forecast 2015 – 2023 منتشركرده كه در آن حجم و سهم بازار رهاسازي دارو با كمك فناوري‌ نانو درج شده است. در اين گزارش آناليز بازار، روندها و رشد اين بازار از سال 2015 تا 2023 آمده است.
اين گزارش نشان مي‌دهد كه بازار جهاني رهاسازي دارو مبتني بر فناوري‌ نانو در سال 2023 به رقم 11.9 ميليارد يورو مي‌رسد؛ در حالي كه اين بازار در سال 2014، 4.1 ميليارد دلار بوده است.
از كاربردهاي فناوري‌ نانو مي‌توان به رهاسازي دارو اشاره كرد. پيشرفت در حوزه فناوري‌ نانو موجب شده تا انقلابي در صنعت رهاسازي نانوداروها اتفاق بيفتد. با افزايش بيماري‌هايي نظير سرطان و بيماري‌هاي عفونتي، نياز به استفاده از فناوري‌ نانو براي توليد داروهاي جديد افزايش يافته است.
با اين حال، وجود قوانين و مقررات پزشكي و ايمني موجب شده تا توسعه و رشد اين فناوري براي ورود به بازار به كندي انجام شود. بازار جهاني رهاسازي دارو بين سال‌هاي 2015 تا 2023، 12.5 درصد رشد يافته است.
نانوذرات اصلي‌ترين عنصر بازار رهاسازي دارو در سال 2014 بوده‌ و دليل اين امر، كاربردهاي وسيع اين ماده و تقاضاي جهاني براي نانوذرات است. دندريمرها شاخه‌اي از نانوذرات هستند كه به دليل داشتن ويژگي‌هايي نظير چندظرفيتي بودن، انعطاف‌پذيري در شكل و اندازه، منوديسپرس بودن، زيست‌سازگاري و خواص انتقال بهتر، بسيار مورد توجه محققان هستند.
با اين وجود نانولوله‌هاي كربني رقيب جدي نانوذرات طي يك دهه آينده خواهند بود به طوري كه گوي سبقت را از نانوذرات خواهند ربود.
درمان سرطان يكي از بزرگترين سهم‌ها را در بازار رهاسازي دارويي مبتني بر فناوري‌ نانو در سال 2014 داشته است كه همين وضعيت در يك دهه آينده نيز تداوم خواهد داشت. نرولوژي دومين كاربرد اصلي رهاسازي دارويي در سال 2014 بوده است. پيش بيني مي‌شود كه تا سال 2023، استفاده از اين سيستم دارورساني در درمان بيماري‌هاي قلبي گسترش قابل توجهي پيدا كند.
علمي(1)**1023**1440

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رهاسازي دارو با فناوري‌ نانو» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X