ساختمان انتقال خون خراسان رضوي/ هشت سال اجرا 25 درصد پيشرفت

دكتر حميدرضا اسلامي روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اجراي اين ساختمان در فضايي به مساحت هزار و 800 مترمربع از سال 1387 آغاز شد اما تاكنون فقط 25 درصد پيشرفت داشته است.
وي ادامه داد: اين در حالي است كه بهره برداري از اين ساختمان يكي از ضرورتها براي خراسان رضوي در حوزه توليد و تامين خون مي باشد زيرا هم اكنون ساختمان مركزي انتقال خون استيجاري است.
مديركل انتقال خون خراسان رضوي گفت: با توجه به كمبود بودجه و چالشهاي موجود، پرداخت اجاره اين ساختمان نيز در محدود مركزي شهر مشهد با مشكلاتي همراه است.
وي افزود: ساختمان مركزي انتقال خون خراسان رضوي يكي از مصوبات سفر هيات دولت اسبق به اين استان بوده است.
اسلامي ادامه داد: هزينه احداث ساختمان در آن زمان 50 ميليارد ريال بود اما اكنون عمليات تكميل آن نيازمند 240 ميليارد ريال اعتبار است.
وي گفت: طي هشت سال گذشته تاكنون تنها 35 ميليارد ريال براي تكميل اين ساختمان اختصاص يافته است.
مديركل انتقال خون خراسان رضوي افزود: استاندار خراسان رضوي در ماههاي اخير قول مساعد براي تكميل و بهره برداري از اين ساختمان داده است.
وي ادامه داد: با بهره برداري از ساختمان مركزي در حال ساخت انتقال خون خراسان رضوي و حذف هزينه ساختمان استيجاري فعلي بخشي از مشكلات مالي اين اداره كل مرتفع خواهد شد.
او گفت: پارسال 300 هزار واحد خون در خراسان رضوي توليد شد در حالي كه بودجه انتقال خون خراسان رضوي تنها كفاف تامين و توليد يك پنجم خون توليدي در استان را مي دهد و از اين بابت با چالشهاي مختلفي روبه رو هستيم.
اداره كل انتقال خون خراسان رضوي تامين خون مورد نياز 57 بيمارستان را در سطح اين استان برعهده دارد.
همچنين اين نهاد اخيرا موفق به كسب گواهينامه بين المللي اعتباربخشي تهيه پلاسما و فراورده هاي خوني از آلمان شده است.
1858/3027

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ساختمان انتقال خون خراسان رضوي/ هشت سال اجرا 25 درصد پيشرفت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X