عمليات اجرايي تونل محرم در كازرون از سرگرفته شد

حميدرضا گرامي فرماندار كازرون كه از اين عمليات ديدن مي كرد به ايرنا گفت: با توجه به موقعيت جغرافيايي شهرستان كازرون و قرار گرفتن در مسير استان هاي بوشهر، خوزستان و كهگيلويه وبويراحمد باز شدن اين محور هم به اقتصاد شهرستان كازرون كمك مي كند وهم مشكل ترافيكي اين جاده ترانزيتي را تا حدودي كاهش مي دهد
وي ادامه داد:افزون بر كوتاه تر شدن مسير، عبور و مرور با ساخت اين تونل روان تر و در مصرف سوخت صرفه جويي مي شود و هم استهلاك خودروها كاهش پيدا مي كند.
در اين بازديد حجت الاسلام محمد خرسند امام جمعه كازرون هم گفت: يكي از خواست هاي مردم كازرون نجات شهرستان كازرون از بن بست فعلي به سمت بوشهر از طريق راه هاي ارتباطي است.
وي افزود:با احداث محور جديد كازرون به دشت ارژن 50 درصد اين بن بست حل شده است كه با باز شدن اين محور به سمت بوشهرمشكل 50 درصد باقي مانده برطرف خواهد شد كه اميدواريم با تزريق اعتبار مورد نيازازسوي دولت به پيمانكار شاهد سرعت بخشيدن به پيشرفت فيزيكي اين محور باشيم .
مهندس عبدالله تافي مدير پروژه اين محور هم گفت: تونل محرم در محور كازرون بوشهر بطول 2100 متر كه 440 متر آن قبلا حفاري شده است و1600 متر باقي مانده كه از اواخر فروردين ماه 95 با اولين انفجارعمليات مجدد ا اين تونل را آغاز كرديم .
وي افزود: اگر بموقع اعتبارات مورد نياز پرداخت شود در ماه 120 متر از نظر طولي پيشرفت خواهيم كرد و تا 20 ماه تحويل خواهيم داد.
تافي گفت: با توجه به عملياتي كه شروع كرده ايم هنوز هيچ اعتباردولتي پرداخت نشده است .
محمدرضا نكويي بخش، رئيس اداره راه وشهرسازي كازرون گفت: اين محور كه طول آن 21 كيلومتر است يك تونل بطول 2100 متر بايد حفاري شود.
وي گفت: اين مسير از سال 85 عمليات اجرايي آن شروع شد و پس از حفر 440 متر حفاري تونل بدليل نبود اعتبارمتوقف شد.
نكويي بخش گفت: تاكنون 15 ميليارد تومان هزينه شده است و به 80 ميليارد تومان براي اتمام اين پروژه نياز است .
شهرستان كازرون در 120 كيلومتري غرب شيراز قرار دارد.
7372 /1876

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عمليات اجرايي تونل محرم در كازرون از سرگرفته شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X