همایش تخصصی'توانمندسازی زنان، توانمندسازی جامعه' در شهرضا برگزارشد

به گزارش یکشنبه ایرنا، دبیر این همایش که در محل فرمانداری برگزار شد، گفت: در این نشست راهکارهای مقابله با اعتیاد و گرایش به مواد مخدر بعنوان یک آسیب اجتماعی، مطرح و اعلام شد که پیشگیری بهترین راهکار در این زمینه است.
فاطمه شایان افزود: از آنجا که زن بعنوان محور خانواده و خانواده بعنوان محور اجتماع نقش مهمی در شکل گیری شخصیت افراد دارد، نیاز بود تا بانوان شهرضایی از آسیب های اجتماعی مواد مخدر در راستای پیشگیری و مبارزه با این پدیده شوم آگاه شوند.
وی تصریح کرد: بر اساس آمار در ماه نورانی رمضان شاهد کاهش بسیاری از جرائم در سطح جامعه هستیم و این بدان معناست که اجرای برنامه های مذهبی و فرائض دینی خود عاملی مهم در پیشگیری و مقابله با بسیاری از آسیب های اجتماعی است.
مسئول امور بانوان و خانواده فرمانداری شهرضا با اشاره به نقش برنامه های اعتقادی در جامعه بیان کرد: تقویت اعتقادات دینی می تواند در مقابله با آسیب های اجتماعی و اعتیاد موثر باشد.
شایان بر لزوم انجام بعضی اقدامات برای مواجهه با پدیده اعتیاد در خانواده تاکید کرد و گفت:ایجاد حس مسئولیت پذیری در افراد خانواده، اصلاح رفتار و برنامه های شخصیتی ، قناعت و پیشگیری از صرف هزینه های تجمل گرایانه و رعایت اخلاق و شئون اسلامی بعنوان کارهای پایه ای در این زمینه مدنظر است.
وی از محیط و دوستان ناسالم، باورهای غلط در مورد انواع مواد مخدر که گاهی با تبلیغات مثبت همراه است، مشکلات خانوادگی و عدم سازگاری زن و شوهر و نبود اعتماد به نفس در بعضی افراد بویژه نوجوانان و جوانان و نامناسب بودن ساعات بعضی از محیط های کار را بعنوان عوامل گرایش به اعتیاد به مواد مخدر نام برد.
مشاور امور بانوان و خانواده فرماندار شهرضا اظهار کرد: برای بی اثر کردن این عوامل باید دوستان فرزندان خود را شناسایی کرد و در برابر تجویزهای غلطی که انواع مواد مخدر را بعنوان دارو معرفی می کنند، با ارائه دلایل و مدارک در باره ضررهای آن و در جهت کاهش مشکلات خانواده ها و افزایش اعتماد به نفس با آموزش های مختلف گام برداشت.
شایان افزود: خطراعتیاد مواد مخدر جدی است و این پدیده شوم تمام افراد جامعه را با هر گرایش و فکری، باسواد و بی سواد، شاغل و بیکار، زن ومرد و پیر و جوان تهدید می کند به همین منظور لازم است تمام افراد جامعه از این خطرات آگاه شوند تا ناخواسته در دام آن گرفتار نشوند.
شهرضا در 80 کیلومتری جنوب اصفهان واقع است.
پ/6027/7144

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «همایش تخصصی'توانمندسازی زنان، توانمندسازی جامعه' در شهرضا برگزارشد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X