موضوع پایان نامه‌های دانشجویان خراسان جنوبی به کمبود آب اختصاص یابد

زهرایی بسیج سازندگی رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی با بیان اینکه نمایندگان مردم خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی مشکلات مردم این منطقه را به گوش مجلس برسانند، گفت: پایان نامه‌های دانشجویان استان باید در مورد مشکلات و مسائل استان مانند کمبود آب و خشکسالی باشد.

محمد زهرایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار داشت: بسیج سازندگی با هدف استفاده از جوانان و بسیجیان در محرومیت زدایی و خدمت به محرومان به دولت در خدمت رسانی بهتر تشکیل شد.

وی با بیان اینکه گروه‌های جهادی ما امروز در تمامی اقشار اعم از متخصصان، کارمندان، مهندسان، پزشکان، طلاب، دانشجویان و محلات سازماندهی می‌شوند، افزود: سال گذشته بیش از هزار و 200 حلقه صالحین در قالب ارودهای جهادی یک روزه به مناطق محروم استان خراسان جنوبی اعزام شدند.

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی با بیان اینکه برخی از منتقدان بیان می‌کنند که کار فرهنگی توسط گروه‌های جهادی موقتی و شدنی نیست، گفت: تنها ساماندهی 30 هزار نفر برای بزنگاه‌های انقلاب اسلامی برای نقاط بحرانی از جمله زلزله زیرکوه که نخستین گروه‌های اعزامی برای آواربرداری همین جهادگران بودند.

زهرایی با بیان اینکه در بحث اقتصاد مقاومتی هر استان با استان دیگر متفاوت است، افزود: ما با یک نسخه واحد از مرکز کشور نمی‌توانیم با روستاهای خراسان جنوبی برخورد کنیم و وقتی برش استانی از برش کشوری و متصل با بودجه در سازمان مدیریت و برنامه ریزی منقطع و ابلاغ می‌شود نتیجه‌ای برای خراسان جنوبی آن چنان که باید در بر نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه استان خراسان جنوبی از خشکسالی 18 ساله رنج می‌برد، اظهار داشت: مسائل استان ما با مابقی استان‌ها متفاوت است از جمله آب، مرز، خام فروشی محصولات کشاورزی و معدنی از جمله موارد استان خراسان جنوبی است و هنوز سند آمایش سرزمینی ما در برنامه‌های اجرایی و بودجه ای نشست پیدا نکرده یعنی ما نمی‌دانیم به کجا می‌خواهیم برویم و در این استان نقشه راهی برای ما مشخص نیست.

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: در تجارت خارجی از بازارچه‌های مرزی و بازار کشور افغانستان تمایل داریم استفاده کنیم یا اینکه نه بازارچه مرزی می‌خواهد محل تبادلات استان‌های مجاور باشد اما هنوز مشخص نشده که نقشه راه عملیاتی شده است.

زهرایی افزود: دانشگاه‌ها باید پروژه‌ها و پایان نامه‌های دانشجویان را به سمت مسائل خراسان جنوبی به خصوص آب سوق دهند به ویژه محصولات کشاورزی استراتژیک استان، دانشجوی کار‌شناسی یا کار‌شناسی ارشد ما قدمی در راستای رفع یک مشکل از استان ما بردارد و پایان نامه‌های ما به درد مردم و جامعه بخورد.

وی با بیان اینکه در پایان سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل، عملکرد خارج از وظایف مرسوم ما در راستای رشد و توسعه خراسان جنوبی باید مشخص شود، اظهار داشت: باید توجه داشت که اقتصاد مقاومتی خطوط نوشته شده و شرح وظایف ابلاغی نیست، بلکه فاصله خالی بین خطوط که‌‌ همان پتانسیل‌های مغفول مانده است.

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: ما در سال گذشته 900 کارگاه اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی ایجاد کردیم اما به تنهایی قادر به تکمیل چرخه جمع آوری و بازار فروش نیستیم و اگر نهادهای مردم پایه، اتحادیه روستایی، جهاد کشاورزی، امور بازرگانی و اصناف به کمک بیایند برای تکمیل این چرخه می‌توان گام‌های بزرگی برداشت.

زهرایی افزود: از نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی درخواست دارم فریاد مظلومیت و خاص بودن محرومیت مردم این استان را به گوش مسئولان در مجلس برسانند و مطالبه جدی از سوی دستگاه‌های اجرایی انجام شود.

وی با بیان اینکه برای تسهیل در امور تفویض اختیار و دستور کتبی روان سازی بخشنامه‌ها نیاز است، اظهار داشت: ما باید نگاهمان در راستای تسهیل کار مردم باشد تا بتوانند سرعت سبب اشتغال شوند و مردم ما مردم قانعی هستند و جای تأسف دارد که برای مجوز برای کارگاه کوچک و زودبازده مانند شتر مرغ، بلدرچین و مرغ بومی داده نمی‌شود چون یک استانداری وجود دارد و به طور مثال برای شتر مرغ زیر 500 قطعه امکان پذیر نیست.

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: باید به مردم اعتماد کنیم، دستشان را باز بگذاریم، در مجوزهای کارگاه‌های کوچک اشتغال شهری و روستایی تا مردم بتوانند با حداقل هزینه و تولید بومی یک نفس راحت بکشند.

زهرایی افزود: اگر ما کمیسیونی داشته باشیم که تمامی دستگاه‌های اجرایی و بانک‌هایی که وام می‌دهند همسو حرکمت کنند قسمت زیادی از مشکلات برطرف می‌شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «موضوع پایان نامه‌های دانشجویان خراسان جنوبی به کمبود آب اختصاص یابد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X