تلاش شورای ارکستر‌ها برای حذف فخرالدینی و رهبری/ آیا دستور وزیر روی زمین می‌ماند؟

فخرالدینی رهبری شورای ارکسترها در جلسه دیروز تلاش خود را برای حذف مدیران هنری ارکسترها آغاز کرده و باید دید که در نهایت دستور وزیر ارشاد بر روی زمین می‌ماند یا خیر.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، روز گذشته 18 اردیبهشت 1395 جلسه شورای ارکسترها با حاشیه‌هایی بسیاری همراه بود. در این جلسه بحث‌هایی مطرح شده که در نهایت فرهاد فخرالدینی و علی رهبری را مجبور به واکنش کرده تا جلسه را به نشانه اعتراض ترک کنند. علی رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم علت ترک جلسه از سویِ او و فرهاد فخرالدینی را تلاشِ اعضای شورا برای حذف مدیر هنری و نداشتن برنامه برای انعقاد قرارداد با نوازندگان اعلام کرد.

اما صبح امروز 19 اردیبهشت بنیاد رودکی خبری منتشر کرده و بدون اشاره به حاشیه‌های این جلسه برخی از مصوبات این جلسه را بیان کرده است.

متن خبر منتشر شده از سوی بنیاد رودکی به این شرح است:

«چهارمین جلسه شورای هنری ارکستر‌ها در تاریخ 18/2/95 با حضور اکثریت اعضا و به ریاست محمد سریر در سالن تشریفات تالار وحدت برگزار شد. در این جلسه کلیات قرار داد نوازندگان و ساختار سازمانی پیشنهادی بنیاد رودکی برای مدیریت ارکستر‌ها تحت عنوان مرکز ارکستر‌ها که ارکان آن شامل رئیس مرکز، مشاوران و شورای هنری، کمیته فنی کار‌شناس تدوین برنامه و واحد اجرایی است مورد تایید اکثریت اعضا قرار گرفت همچنین بر اساس تصمیم گیری شورای هنری ارکستر‌ها مقرر گردید بنیاد رودکی در راستای ارتقای سطح کیفی ارکستر‌ها مقدمات اعزام 12 نفر نوازنده جوان ایرانی به کشور ایتالیا جهت همکاری با ارکستر جوانان جهان را فراهم نماید. از دیگر مصوبات جلسه مزبور با نگاه ملی به ارکستر‌ها، برگزاری تور کنسرت شهرهای اصفهان شیراز و... در سال جاری است.
به نقل از روبط عمومی ارکستر‌ها با تصویب کلیات قرار داد نوازندگان، بنیاد رودکی از تاریخ 19/2/95 آمادگی دارد نسبت به انعقاد قرارداد نوازندگان واجد شرایط و مورد تایید شورای هنری اقدام نماید.
از جمله وظایف شورای هنری ارکستر‌ها بررسی تصویب ونظارت بر حسن اجرای کلیه فعالیت‌ها وبرنامه سالانه ارکستر انتخاب نوازندگان، رهبران، سولیست‌ها و خوانندگان، تعیین حقوق ومزایای اعضای ارکستر تهیه و تدوین شاخص‌های کمی و کیفی انتخاب وارزیابی رهبران و سولیست‌های مهمان و.. است.
شورای هنری با التفات دقیق به مسائل حقوقی و اداری در راستای ایجاد امنیت شغلی برای نواز ندگان ارکستر‌ها تلاش می‌نماید.
امید است با همفکری و خرد جمعی بتوانیم بستری مناسب برای اعتلای موسیقی وارکستر‌های کشور فراهم نماییم».

با این که بنیاد رودکی تلاش می‌کند تا اوضاع ارکسترها را عادی جلوه دهد،‌ اما روز گذشته مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران رسما اعلام کرد که ارکستر از امروز تعطیل می‌شود و نوازندگان تا قراردادهایشان امضا نشود، سرِ تمرین نمی‌روند.

به نظر می‌رسد هدف اصلیِ شورای ارکسترها حذف مدیران هنری و به دست گرفتنِ تمام اختیارات است.

حال باید دید دستور وزیر فرهنگ و ارشاد برای همکاری با علی رهبری به کجا خواهد رسید و آیا شورای ارکسترها و بنیاد رودکی زمینه‌ لازم برای ادامه فعالیتِ علی رهبری را فراهم می‌کنند یا این که دستور وزیر ارشاد بر روی زمین می‌ماند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تلاش شورای ارکستر‌ها برای حذف فخرالدینی و رهبری/ آیا دستور وزیر روی زمین می‌ماند؟» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X