بانک‌های لرستان برای احیای واحدهای تملک شده زمان‌بندی ارائه دهند

به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ بازوند صبح یکشنبه در جلسه بررسی وضعیت واحدهای تملک شده شهرک های صنعتی استان توسط بانک ها اظهار داشت: ۶۲ واحد مستقر در شهرک های صنعتی استان تحت تملک بانک ها بوده که تعداد ۴۴ واحد آن کاملا تعطیل است.

وی با اشاره به اینکه واحدهای تحت تملک بانک ها به مساحت ۲۴ هکتار و در قالب هفت هکتار سوله هستند، افزود: با تملک این واحدها از سوی بانک ها سرمایه ای حدود ۱۲۰ میلیارد تومان بلاتکلیف مانده است.

استاندار لرستان گفت: انتظار نداریم ۶۲ واحد تعطیل شده مستقر در شهرک های صنعتی که طی ۱۰ سال تعطیل شده اند به یکباره احیاء شوند بلکه بانک ها باید برای احیاء و راه اندازی تعدادی از آن ها که مشکل دار نیستند طی امسال برنامه ارائه دهند.

بازوند خواستار احیاء واحدهای راکد مستقر در شهرک های صنعتی استان توسط بانک های عامل آن ها شد و بیان داشت: مدیران بانک های استان تا پایان وقت اداری امروز فرصت دارند اختیاراتی که برای واگذاری این واحدها لازم دارند را به صورت مکتوب نوشته تا ما از طریق دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور اختیار احیاء این واحدها توسط بانک های استان را دریافت کنیم.

وی با تاکید بر اینکه مدیران بانک هایی که نمی توانند واحدهای تحت تملک خود را احیا کنند به صورت مکتوب این موضوع را به ما اعلام کنند و اضافه کرد: بانک های استان باید برنامه زمان بندی احیاء واحدهای تملک شده تا پایان سال را را بر اساس میزان پیشرفت فیزیکی ماهیانه به ما اعلام کنند.

بازوند در پاسخ به ادعای مطرح شده از سوی رئیس بانک تجارت استان مبنی بر منع شدن بانک ها برای بنگاه داری مطابق مصوبه سال ۹۴ مجلس شورای اسلامی، بیان داشت: اصلا اینگونه نبوده به‌طوریکه شاهد هستیم بسیاری از بانک ها دارای هلدینگ های سرمایه گذاری بوده ولی یکی از آن ها در لرستان سرمایه گذاری نمی کند.

استاندار لرستان از هلدینگ های سرمایه گذاری بانک ها به‌خاطر سرمایه گذاری نکردن در لرستان گلایه کرد و گفت: لرستان هم جزیی از این مملکت است ولی هلدینگ های سرمایه گذاری بانک ها در آن سرمایه گذاری نمی کنند و این یکی از گلایه های ما و مردم استان است.

بازوند با اشاره به اینکه توقع داریم هلدینگ های سرمایه گذاری بانک ها لرستان را نیز مانند استان های دیگر دیده و در آن سرمایه گذاری کنند، اضافه کرد: از آن جا که یکی از تاکیدات اقتصاد مقاومتی تاکید بر احیاء ظرفیت های راکد است لازم است بانک ها برای احیاء واحدهای راکد در شهرک های صنعتی استان اقدام کنند.

وی با تاکید بر اینکه احیاء نشدن ظرفیت های راکد عین فرصت سوزی است، ادامه داد: امسال باید در اقتصاد استان رونق ایجاد شود لذا برای تحقق این امر باید شرایطی از جمله همکاری بانک ها برای احیاء ظرفیت های راکد لرستان به وجود آید.

بنابراین گزارش، در این جلسه مقرر شد ۴۰۵ میلیارد تومان تسهیلات پیش بینی شده از سوی وزارت صنعت و معدن برای احیاء واحدهای راکد، نیمه فعال و نیمه تمام استان تا پایان شهریور امسال توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان جذب شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بانک‌های لرستان برای احیای واحدهای تملک شده زمان‌بندی ارائه دهند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X