سازمان‌های مردم‌نهاد دولت یار باشند

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر احمدی صبح یکشنبه در جلسه سمن‌های (سازمان مردم‌نهاد) شرق استان مازندران در فرمانداری نکا با اشاره به مشارکت مردم در توانمندسازی جامعه افزود: برای قدرتمند شدن جامعه دولت نیازمند مشارکت و تلاش همه‌جانبه مردم است درواقع هرچه مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف تسهیل‌تر شود قطعاً جامعه‌ای توانمندتر و قدرتمندتر تشکیل می‌شود.

به گفته وی دولت قادر نیست همه امور کشور و نیازمندی‌های مختص به آن را به عهده گیرد لذا برای تسریع در وظایف دولت و سازمان‌های غیردولتی تقسیم‌بندی‌های خاصی صورت گرفته شد تا محول کردن وظایف سازمان‌های دولتی و غیردولتی بخش اعظمی از امور تسریع یابد.

فرماندار نکا بابیان اینکه سازمان‌های مردم‌نهاد دولت یار باشند تصریح کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد می‌توانند مشارکت مردم در عرصه‌های ملی گسترده‌تر کنند درواقع امروز ما به پشتوانه مشارکت مردم نه‌تنها دولت سالاری را حذف کرده بلکه مردم‌سالاری دینی را به‌عنوان اصل قرار می‌دهیم البته هدایت و نظارت و درکنار آن حمایت جانبه هم باید همواره لحاظ شود.

به گفته احمدی باید تعامل دولت و سازمان‌های مردم‌نهاد در تراز معین حفظ شود چراکه اگر حمایت دولت نباشد قطعاً سازمان‌های مردم‌نهاد در بسیاری از امور با مشکل روبرو می‌شوند لذا جهت برون‌رفت از مشکلات احتمالی دولت به‌عنوان حامی برای رفع مشکلات در کنار سازمان‌ها در راستای تعامل آن‌ها قرار گیرد.

وی افزود: توجه و همراهی با سازمان‌های مردم‌نهاد برخاسته از مردم محوری بودن آن است لذا باید ادارات و ارگان‌های شهرستان در راستای سیاست‌های دولت با تشکل‌های مردمی تعامل سازنده‌ای برای پیشبرد اهداف مردمی داشته باشند.

این مسئول شهرستانی از سازمان‌های مردم‌نهاد به‌عنوان بازوان توانمند دولت یاد و بیان کرد: تأکید دولت مبنی بر حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد است و سازمان‌های مردم‌نهاد به‌عنوان یک‌نهاد مدنی بازوان توانمند دولت در فعالیت‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی به شمار می‌آیند.

فرماندار نکا با اشاره به شعار سال افزود: نقش و کارکرد تشکل‌های مردمی در راستای تحقق شعار امسال مهم و غیرقابل‌انکار است درواقع اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی با مشارکت فعال و گسترده مردم و نهادهای مدنی و مردمی محقق خواهد شد.

احمدی با اشاره به مسئله کمبود آب بیان کرد: امروز درزمینهٔ تأمین آب اعمم از آشامیدن، صنعت و کشاورزی نیازمند تأمین منابع آبی هستیم که تشکل‌های غیردولتی و مردمی در این زمینه در کنار دولت وارد عمل شوند.

وی بخش سلامت را ازجمله مباحث ضروری در حوزه مردمی دانست و همچنین متذکر شد: درزمینهٔ سلامت مردم و مبارزه با آسیب‌های اجتماعی به حضور فعال سمن‌ها نیازمند هستیم تا با ایده‌های نو و بدیع خود موانع و مشکلات را از میان بردارند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سازمان‌های مردم‌نهاد دولت یار باشند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X