سیرجان وبافت میزبان جشنواره موسیقی نواحی/اجرای عمومی در گنجعلیخان

محمدرضا علیزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه ۱۰۰ گروه از استان های متفاوت در جشنواره موسیقی نواحی اجرای برنامه دارند، اظهار کرد: از این تعداد هشت گروه کرمانی هستند.

وی اظهار کرد: ۱۵۰ گروه برای این رویداد ملی ثبت نام کرده بودند که نهایتا ۱۰۰ گروه به جشنواره راه پیدا کردند.

علیزاده همچنین از اجرای ۲۶ برنامه در این جشنواره خبر داد و افزود: بیش از ۲۰ گروه پیشکسوتان هستند که در بخش رقابتی حضور نداشته و صرفا اجرای برنامه دارند.

وی از برگزاری نشست تخصصی با موضوع «بررسی وضعیت پژوهشی موسیقی نواحی» در باغ موزه هرندی طی امروز خبر داد و افزود: همچنین گروه های حاضر در جشنواره امروز در شهرستان های سیرجان، بافت اجرای برنامه دارند.

علیزاده با اشاره به اینکه به دنبال پررنگ کردن جنبه مردمی جشنواره در این دوره بوده ایم، ادامه داد: تلاش شده بستری فراهم شود تا علاقمندان به این حوزه بتوانند از فضای جشنواره استفاده کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به مشارکت جدی هنرمندان موسیقی نواحی در بخش های تخصصی جشنواره گفت: نگاه تخصصی در جشنواره وجود داشته و در این روزها فضای مناسبی برای علاقمندان این عرصه ایجاد شده است.

وی با اشاره به استقبال بی نظیر کرمانی ها از جشنواره موسیقی نواحی افزود: آشنایی مردم با موسیقی نواحی باعث رونق بیشتر این حضور و افزایش اجراها خواهد شد.

دبیر اجرایی نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران گفت: روز یکشنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۲ بخش راویان اصالت در خانه شهر، ۱۷ تا ۱۹ اجرای عمومی در میدان گنجعلیخان، ۱۷ تا ۱۹ نشست تخصصی در باغ موزه هرندی، ۲۰ تا ۲۲ اجرای پیشکسوتان در خانه شهر و ۲۰ تا ۲۲ نمایش و بررسی فیلم مستند موسیقی نواحی در سینمای هتل پارس برگزار می شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سیرجان وبافت میزبان جشنواره موسیقی نواحی/اجرای عمومی در گنجعلیخان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X