طایفه گرایی آفت جدی در کارکرد شورای های کهگیلویه وبویراحمد

به گزارش ایرنا، البرز محمدخانی عصر شنبه در جمع خبرنگاران افزود: بدون شک وجود چنین مشکل و آفتی تا حد قابل ملاحظه ای موجب کاهش میزان اثرگذاری و کارایی در کارکرد و رسالت خطیر شوراهای اسلامی استان در بخش های مختلف شده است.
وی وجود اختلاف های عمیق بین اعضای شورای اسلامی شهر دهدشت با شهرداری و دامن زدن بیش از حد به این موضوع را یادآور شد و گفت: علاوه بر اینکه دود این معضل واختلاف بیشتر به چشم مردم و شهروندان دهدشتی می رود مانعی برای توسعه فعالیت های عمران شهری در این شهر نیز شده است.
محمد خانی بیان کرد: باورناپذیری برخی مدیران و مسئولان اجرایی در سطح استان نسبت به شوراها نیز تا حدود زیادی بر مشکلات و کاهش کارایی این نهاد مهم تصمیم ساز و مدنی در سطح استان و بلکه کشور شده است.
محمدخانی بر ضرورت ایجاد تعامل و تفاهم شوراها با مسئولان اجرایی در سطح استان و شهرستان ها برای توسعه و پیشرفت استان در بخش های مختلف تاکید کرد و گفت: تجربه شان داده که دامن زدن به اختلاف ها و تقابل به جای تعامل همواره از موانع توسعه استان بوده است.
وی با بیان اینکه اعضای شوراهای اسلامی استان خواهان تعامل، تفاهم و هماهنگی بیشتر با مسئولان و مدیران اجرایی و تلاش برای بهبود شرایط و رسیدن به نقطه تعاملی با مجموعه دولت هستند ، گفت: به نظر می رسد توقع و انتظار اعضای شوراهای اسلامی در این راستا تاکنون محقق نشده است.
محمد خانی کمبود فضای فیزیکی و نبود امکانات و تجهیزات را همچنان یکی از مشکلات جدی شورای اسلامی استان دانست و گفت: بدون کمک مالی و معنوی استاندار و سایر مجموعه مدیران و دولت تحقق اهداف و برنامه های این نهاد نیز با چالش جدی مواجه خواهد شد.
و از تصویب بیش از 60 مصوبه در طول حدود سه سال گذشته در قالب 22 جلسه اعضای شورای اسلامی در استان خبر داد و گفت: حدود نیمی از این مصوبات در بخش های مختلف اجرایی شده است.
3016/6162

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طایفه گرایی آفت جدی در کارکرد شورای های کهگیلویه وبویراحمد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X