رای گیری های ایالتی و همایش جمهوریخواهان؛ فرصت های پیش رو علیه نامزدی ترامپ

به گزارش ایرنا، گاردین در مطلبی افزود: با وجود اینكه ترامپ با پیروزی قاطع خود در ایالت ایندیانا، كروز و كیسیك را از صحنه رقابت ها خارج كرد اما این بدان معنا نیست كه انتخابات مقدماتی آتی لغو شده است.
جمهوریخواهان از 8 مه تا 7 ژوئن در 10 ایالت به پای صندوق های رای می روند و نام كروز و كیسیك كماكان در میان فهرست كاندیداهای این ایالات وجود دارد.
گاردین اضافه كرد كه اگر كاندیدایی از دور رقابت ها خارج شود، نام آنان به صورت خودكار از فهرست كاندیداها پاك نمی شود. به عنوان مثال در ایالت در كالیفرنیا، جان كیسیك، تد كروز، بن كارسون و جیم گیلمور (فرماندار سابق ایالت ویرجینیا) در فهرست كاندیداها قرار دارند. این بدان معناست كه فرصت مناسبی برای ریختن آرا اعتراضی وجود دارد.
این نشریه انگلیسی نوشت: با این حال، ترامپ باید نگران موضوع دیگری باشد. در بسیاری از ایالت ها، روند انتخاب نمایندگان حزبی، كماكان ادامه دارد و وی باید از وفادار ماندن نمایندگانی كه برای شركت در همایش تابستانی جمهوریخواهان انتخاب شده اند، مطمئن شود.
از سوی دیگر، با توجه به دشمنی تشكیلات جمهوریخواهان با ترامپ، آنان هنوز می توانند بر سر نامزدی او مانع ایجاد كنند. به عنوان مثال، اگر كمپین ضد ترامپ، كمیته قوانین جمهوریخواهان را در دست گیرد، می تواند تغییراتی در آنها ایجاد كند تا نمایندگان راه یافته به مجمع در نخستین دور رای گیری بر اساس تمایلات خود و نه تعهد به ترامپ، نامزد نهایی حزب را تعیین كنند. بدین ترتیب دستیابی به حد نصاب 1237 نماینده برای ترامپ دشوار خواهد شد.
گاردین تصریح كرد: علاوه بر این، حتی اگر جمهوریخواهان با ترامپ به توافق برسند، كمیته برنامه حزب می تواند برای ترامپ دردسر ایجاد كند. بسیاری از جمهوریخواهان، دیدگاههای ترامپ را در خوشبینانه ترین حالت انحرافی می دانند. در نتیجه، كمیته برنامه حزب باید برای آرام ساختن ترامپ و جمهوریخواهان كهنه كار رایزنی كند. هر مناقشه ای می تواند جنجال به پا كند و حتی اختلافات ترامپ و بزرگان حزب جمهوریخواه را افزایش دهد.
این رسانه انگلیسی ادامه داد: با همه این تفاسیر، حتی میت رامنی نیز با برنامه سال 2012 جمهوریخواهان كه موضعی جنجالی در قبال سقط جنین داشت، به مشكل برخورد. در سال 2016 تنش بسیار بیشتری میان نامزد و حزب وجود خواهد داشت.
اروپام**3092**1572

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رای گیری های ایالتی و همایش جمهوریخواهان؛ فرصت های پیش رو علیه نامزدی ترامپ» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X