بي تفاوتي السيسي در بحران بين روزنامه نگاران و وزارت كشور مصر

پايگاه خبري القدس العربي روز يكشنبه گزارش داد، پس از يورش نيروهاي امنيتي مصر به سنديكاي روزنامه نگاران ، اصحاب رسانه با اعلان تحصن خواستار بركناري وزير كشور و عذرخواهي دولت از اقدام وزارت كشور شدند.
با اين حال با گذشت يك هفته از بحران مذكور، عبد الفتاح السيسي رئيس جمهوري مصر در سخنان اخيرا تنها به موفقيت هايي كه در دوران حاكميتش به دست آورده بود اكتفا نمود و اظهار نظري در باره بحران به وجود آمده نكرد.
در همين حال هفته گذشته سرهنگ دوم تامر محمد پليس مصر از عبدالفتاح السيسي خواست در بازسازي وزارت كشور و فعال كردن نقش شوراي عالي پليس مداخله كند.
وي بر ضرورت اقدامات وزارت كشور بر اساس سياست عقلاني و به دور از برخورد با جامعه مصر تاكيد كرد.
وي در گفت و گوي تلفني در برنامه ده شب تلويزيون مصر گفت كه وزارت كشور هر روز به گروه جديدي از جامعه مصر خسارت مي زند ، از پزشكان شروع شد و به وكلا پايان يافت و با بازداشت روزنامه نگاران به بحران تبديل شد.
برپايه اين گزارش ، روزنامه نگاران و اصحاب رسانه كه شاهد بي تفاوتي مقامات مصري هستند، نه تنها خواستار بركناري وزير كشور بلكه خواستار كنار رفتن سيسي نيز شده اند.
برخي نيز معتقدند بي توجهي رئيس جمهوري براي آن است كه به برخي طرف ها اجازه ندهد طرح خود را براي سقوط كشور به اجرا بگذارند.
در همين حال شوراي اتحاديه روزنامه نگاران كه رياست آن را يحيي قلاش بر عهده دارد پنجشنبه گذشته درخواست تظاهرات جديد در روز يكشنبه و دوشنبه هفته جاري عليه وزير كشور كرد.
از سوي ديگر خالد ميري نماينده سنديكاي روزنامه نگاران در باره بحران به وجود آمده گفت، به نفع هيچ كسي نيست كه بحران بين اصحاب رسانه و وزارت كشور از اين بيشتر شود.
خاورم**1408**1566

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بي تفاوتي السيسي در بحران بين روزنامه نگاران و وزارت كشور مصر» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X