منشور فرهنگی همدان با رویکرد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تدوین شده است

الهی‌تبار معاون استاندار همدانَ معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان با اشاره به تدوین منشور فرهنگی استان گفت: حوزه ایثار و شهادت در منشور فرهنگی همدان مورد توجه قرار گرفته است و ایجاد فرهنگ اهدای عضو از مصادیق ایثارگری است که باید با فرهنگسازی در جامعه نهادینه شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، محمد‌ابراهیم الهی‌تبار امشب در کارگروه امور بانوان و خانواده استان همدان با اشاره به ضرورت توجه به نهاد خانواده اظهار داشت: بانوان نقش تعیین کننده‌ای را در سلامت خانواده دارند و بر این اساس باید سلامت جسمی و روحی بانوان تأمین شود.

وی با اشاره به اینکه آموزش مهارت‌های زندگی به خانواده‌ها باید در اولویت قرار گیرد، افزود: با تدوین برنامه‌های هدفمند پیشگیرانه باید از بروز آسیب‌های اجتماعی در نهاد خانواده جلوگیری کرد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان بیان کرد: صیانت از حقوق نهاد خانواده در حوزه اجتماعی، بهداشتی، درمانی و آموزشی باید در اولویت قرار گیرد و از تمام ظرفیت‌ها برای بهره‌مندی خانواده از امکانات اجتماعی استفاده کرد.

وی با اشاره به ضرورت توجه به اشتغال زنان سرپرست خانوار گفت: سرمایه اجتماعی و امور اجتماعی یکی از مهمترین اولویت‌های برنامه ششم توسعه است که برای تدوین برنامه‌ها رصد اجتماعی و پیمایش علمی فراگیری انجام شده است.

الهی‌تبار عنوان کرد: با توجه به رویکرد اجتماعی برنامه ششم توسعه اساتید حوزه و دانشگاه برای تقویت بنیان خانواده و حفظ سرمایه اجتماعی باید اطلاعات علمی خود را با طرح‌های اجتماعی همسو کنند.

وی با اشاره به تدوین منشور فرهنگی استان همدان اظهار داشت: حوزه ایثار و شهادت در منشور فرهنگی استان مورد توجه قرار گرفته است و در این میان ایجاد فرهنگ اهدای عضو نیز یکی از مقوله‌های ایثارگری است که باید با فرهنگسازی در جامعه نهادینه شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «منشور فرهنگی همدان با رویکرد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تدوین شده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X