تحول کشاورزی در پارس آباد مغان با افتتاح پروژه آبیاری تحت فشار فتحعلی

علی اکبر حسنیان روز شنبه افزود: پروژه آبیاری تحت فشار دشت فتحعلی از مرداد سال 1388 شروع شده و تا سال 92
برای اجرای آن 300 میلیارد ریال هزینه شده است.
وی گفت: اعتبار تخصیص یافته در سال 1393 به این پروژه 53 میلیارد و در سال گذشته نیز به عنوان قسط اول یک هزار و 200 میلیارد ریال از محل آب های مرزی برای دو پروژه آبیاری تحت فشار شرق دره رود و فتحعلی در نظر گرفته شد.
حسنیان افزود: پروژه آبیاری تحت فشار فتحعلی با پیشرفت فیزیکی 87 درصد با مساحت ناخالص چهار هزار و 800
هکتار و مساحت خالص سه هزار و 658 هکتار با هدف تبدیل اراضی دیم و مرتع به آبی و اشتغال زایی 750 خانوار از عشایر منطقه اجرا می شود.
او اظهار کرد: وسعت کل اراضی طرح چهار هزار و 680 هکتار ناخالص و سه هزار و 658 هکتار خالص بوده ، اراضی زیرپوشش آبیاری بارانی یک هزار و 144 هکتار ، اراضی زیرپوشش آبیاری بارانی کلاسیک 627 هکتار و اراضی زیرپوشش آبیاری قطره ای یک هزار و 885 هکتار است.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی جهاد کشاورزی اردبیل ، حسنیان در زمینه اهمیت اقتصادی طرح افزود: جهاد کشاورزی استان با هدف تغییر کاربری اراضی از مراتع دیم به اراضی آبی و ایجاد اشتغال برای ساکنان قشلاقات داخل محدوده طرح و افزایش تولید محصولات زراعی و باغی و بهبود وضعیت اقتصادی بهره برداران منطقه اقدام به مطالعه و طراحی شبکه آبیاری تحت فشار دشت فتحعلی ذکر کرد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد افزود: ا بهره برداری از این طرح از مجموع یک هزار و 185 هکتار باغ میزان 29 هزار تن محصول به ارزش 570 میلیارد ریال و از یک هزار و 772 هکتار زراعت به میزان هفت هزار و یکصد تن به ارزش به ارزش 110 میلیارد ریال و در مجموع به میزان 36 هزار و یکصد تن محصول به ارزش 680 میلیارد ریال استحصال خواهد شد.
پارس آباد مغان در شمال اردبیل و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
6018/6016

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تحول کشاورزی در پارس آباد مغان با افتتاح پروژه آبیاری تحت فشار فتحعلی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X