رئیس کل دادگستری: پیچیده ترین نوع زمین خواری ناشی از خلاء قانونی است

به گزارش ایرنا یدالله موحد عصر شنبه در نشست شورای حفظ حقوق بیت المال استان کرمان افزود: باید مراقب بود زمین خواری عمده و کلان از سوی افراد سودجو و ذی نفوذ به تعبیری 'یقه سفیدها' در قالب طرح های مختلف از جمله عمرانی و گردشگری روی ندهد.
وی بیان کرد: در برخی موارد تا هزاران هکتار اراضی به بهای ناچیز به بهانه اجرای یک پروژه انتقال می یابد و مقدار کمی از زمین واگذار شده برای اجرای طرح در نظر گرفته می شود.
رئیس کل دادگستری کرمان گفت: عمده اراضی نیز تفکیک و به بهای گزاف به افراد مختلف واگذار می شود و افراد سود جو از محل فروش این اراضی درآمدهای کلانی به دست می آورند.
وی تصریح کرد: در گذشته مواردی از این دست روی داده و در برخی حوزه ها نیز در دست انجام است که مدیران باید به صورت جدی هوشیار باشند و از حقوق بیت المال حراست کنند.
موحد گفت: دستگاه های نظارتی باید مراقب حیاط خلوت ها و اقدامات پنهان باشند و این قبیل مسائل به سمع و نظر مردم برسد که به نام عمران به کام عده ای سودجو اتفاقاتی رخ ندهد.
وی خاطرنشان کرد: نگرانی آنجاست که به شکل سازمان یافته و هدفمند میزان قابل توجهی از اراضی دولتی به افراد حقوقی یا حقیقی به اشکال مختلف واگذار شود و به دست مدیران سندی امضا شود و انتقالی صورت گیرد که این موضوع خطای بزرگی است و از دید مردم هیچگاه پنهان نخواهد ماند.
وی اقدامات مدیران استان کرمان در سنوات گذشته برای مقابله با مفاسد اقتصادی و اعاده حقوق بیت المال را قابل تحسین دانست و گفت: زمین خواری مورد اجرا در محدوده زمانی و مکانی نیست بلکه فرایند همیشگی است زیرا تعدی به اراضی متعلق به دولت در همه زمان ها و از سوی همه افراد انجام می شود.
رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال استان کرمان افزود: همه ما وظیفه حفاظت و نگهداری از اموال دولتی را بر عهده داریم و باید با جدیت در این حوزه اقدام کنیم.
وی گفت: زمین خواری و تعدی به اراضی ملی در دهه اخیر در کشور ما مشکلات زیادی را ایجاد کرده است.
موحد اظهار کرد: باید سامانه ای طراحی و در اختیار مردم قرار گیرد تا مردم اطلاعات خود درباره تعرض به حریم و بستر رودخانه ها، تغییر کاربری اراضی کشاورزی و تعدی به اراضی دولتی را مطرح کنند.
وی با اشاره به اینکه حمایت استاندار کرمان و همت بلند ایشان در مبارزه با زمین خواری و حاشیه نشینی بر کسی پوشیده نیست افزود: حمایت ایشان برای مقابله با زمین خواری های هدفمند را ضروری می دانیم.
رئیس کل دادگستری استان کرمان عنوان کرد: مدیران باید در این حوزه هوشیاری مضاعفی داشته باشند.
7440/3028

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئیس کل دادگستری: پیچیده ترین نوع زمین خواری ناشی از خلاء قانونی است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X