همایش ملی فلسفه مضاف فراخوان مقاله داد

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، حجت الاسلام ابوالحسن غفاری گفت: گروه فلسفه این پژوهشگاه همه ساله به بهانه سالگشت روز جهانی فلسفه، اقدام به برگزاری همایش ملی با مشارکت دستگاه های علمی سراسر کشور و با موضوعات مختلف حکمی معرفتی می کند که امسال نیز میزبان فیلسوفان و صاحبنظران این عرصه خواهیم بود.
وی درباره تعریف فلسفه مضاف گفت: فلسفه یا فلسفه های مضاف از دانش هایی است که در دوره جدید و به ویژه دوره معاصر شکل گرفته و به دلیل تازگی و جدید التأسیس بودن آن نیازمند مطالعه و پژوهش و در نتیجه آشنایی بیشتر با آن است.
غفاری اضافه کرد: در این پژوهش آنچه بیشتر باید مورد توجه قرار گیرد، نسبت فلسفه مضاف با فلسفه مطلق، ضرورت فلسفه مضاف، انواع و اقسام فلسفه مضاف، روش پژوهش در فلسفه مضاف و غیره است و بدون تردید در سال های اخیر در این باره گفت و گوهای زیادی از سوی اصحاب علم و دانش صورت گرفته و کتاب ها و مقالات گوناگونی به رشته تحریر در آمده اما همچنان زوایای بسیاری از فلسفه مضاف باید مورد بحث و بررسی قرار گرفته و تضارب آراء در حد گسترده صورت گیرد.
به گفته دبیر علمی همایش فلسفه مضاف، محورهای فراخوان مقالات این همایش شامل تعریف فلسفه مضاف، تقسیم و طبقه بندی فلسفه های مضاف، مسائل فلسفه مضاف، موضوع فلسفه مضاف، روش شناسی فلسفه مضاف اسلامی، مصادر و منابع فلسفه مضاف اسلامی، غایت و کارکرد های فلسفه مضاف و همچنین جایگاه فلسفه مضاف در جغرافیای علوم است.
از دیگر محورهای این همایش می توان ا ز نسبت فلسفه های مضاف با فلسفه مطلق، پیشینه فلسفه های مضاف در جهان اسلام، آسیب شناسی مطالعات کنونی فلسفه های مضاف و همچنین نقش فلسفه های مضاف در تولید علوم انسانی اسلامی (حقوق، اقتصاد، سیاست، مدیریت، جامعه شناسی، روان شناسی، فرهنگ، تاریخ، تمدن شناسی، هنر، تعلیم و تربیت) یاد کرد.
عضو هیأت علمی گروه فلسفه پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در ادامه گفت: هدف از برگزاری این همایش تولید علم در حوزه فلسفه و حکمت است.
بر اساس این گزارش علاقمندان می توانند مقالات خود را به نشانی قم، بلوار 15 خرداد (شاه سید علی)، خیابان شهید میثمی، پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، گروه فلسفه و یا پست الکترونیکی p.mozaf@rayana.ir ارسال وبرای کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی www.iict.ac.ir مراجعه کنند.
مهلت ارسال چکیده مقالات به دبیرخانه همایش پایان تیرماه 1395 و اصل مقالات پایان مردادماه 1395 اعلام شده است.
فراهنگ**1003**1569

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «همایش ملی فلسفه مضاف فراخوان مقاله داد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X