رئيس محيط زيست آستارا: با پديده حيوان آزاري برخورد مي شود

محمدرضا روشني روز يكشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا افزود: متاسفانه فردي با هويت معلوم در شهرستان آستارا پس از آزار و اذيت يك سگ، اقدام به كشتن آن مي كند.
وي اضافه كرد: ماموران انتظامي شهرستان آستارا پس از اطلاع از اين موضوع، شناسايي فرد مورد نظر را در دستور كار خود قرار داده و او را در قالب يك عملياتي دستگير و به مقام قضايي كردند.
روشني با اشاره به اينكه نشر فيلم مربوط به سگ كشي و ساير موارد حيوان آزاري در فضاي مجازي اقدام پسنديده اي نيست، اظهار كرد: اين حركت نوعي دهن كجي به قانون است و افرادي كه اقدام به اين عمل ناپسند مي كنند، جرايم آنها چندين برابر تخلفاتي است كه در خفا صورت مي‌گيرد چراكه باعث جريحه دار شدن افكار عمومي مي شوند.
رئيس اداره حفاظت محيط زيست آستارا يادآور شد: از شهروندان فرهنگ دوست آستارايي خواستاريم در صورت مشاهده هرگونه حيوان آزاري، مراتب را به اداره حفاظت محيط زيست شهرستان اطلاع دهند تا ضمن برخورد قضايي با اشخاص متخلف شاهد كاهش اين گونه حوادث باشيم.
روز گذشته (شنبه) انتشار فيلم مربوط به سگ كشي يك فرد در شهرستان آستارا در شبكه هاي اجتماعي، اعتراض بسياري از شهروندان، دوستداران و حاميان حقوق حيوانات را در پي داشت.
حيوان‌آزاري يكي از انواع بداخلاقي هاي اجتماعي و بزه ‌كاري محسوب مي شود.
بسياري از كشورها حيوان‌آزاري را في‌نفسه يك جرم قضايي مي‌دانند اما حيوان‌آزاري در ايران، جرم انگاري نشده است و قوانين عام موجود هم قوانين زيست‌محيطي هستند.
در سال‌هاي اخير فعاليت‌هايي انجام شده تا حيوان ‌آزاري، جرم‌انگاري شده و به حيطه جرايم وارد شود.
حيوان آزاري به اشكال متعددي نمود پيدا مي كند، از درگير كردن حيوانات با يكديگر تا ضرب و جرح فيزيكي ، زنداني كردن و نگهداري حيوانات در مكان هاي نامناسب كه همگي در اين قالب مي گنجد با اين تفاوت كه در پاره اي از اوقات ضريب و سطح خشونت در اين امر بسيار بارز و مشهود است در برخي موارد نيز كمرنگ و نامحسوس به نظر مي رسد.
اما هر آنچه است اختلالات روحي ، رواني و رفتاري انسان وجه اشتراك تمامي حيوان آزاري ها به شمار مي رود كه با شدت و ضعف هايي بروز پيدا مي كند.
شهرستان آستارا در منتهي اليه غرب مركز استان گيلان واقع شده است.
7105/2007

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئيس محيط زيست آستارا: با پديده حيوان آزاري برخورد مي شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X