پیرهادی: مصوبات شورای شهر باید پاسخگوی نیاز مردم باشد

محسن پیرهادی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شورای شهر باید قوانینی با قدرت ماندگاری برای سالیان دراز تصویب كند لذا تغییر زودهنگام برخی قوانین از جمله ایرادات قانونگذاری مجموعه مدیریت شهری است.
عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به جایگاه مهم شورای شهر به عنوان یك نهاد اجتماعی خاطر نشان كرد: فضای سیاسی حاكم بر شورا در دو موضوع از جمله انتخاب شهردار و هیات رئیسه خود را پررنگ تر نشان داد.
پیرهادی افزود: گروه بندی سیاسی در این دو موضوع خود را جدی تر نشان داد اما خوشبختانه در حوزه كار كارشناسی و عملكردی نگاه سیاسی وجود نداشت و این نقطه قوت شورای چهارم است.
وی تاكید كرد: اگر بتوان نگاه سیاسی را در شورای چهارم حتی در موضوعاتی همچون انتخاب شهردار و هیات رئیسه كمرنگ و نگاه اجتماعی و خدماتی را تقویت كرد، منافع شهر و مردم بهتر دیده خواهد شد.
عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینكه 31 عضو شورای شهر تهران تاكنون در بسیاری از موارد با یكدیگر همگرایی داشته اند افزود: در حوزه كار كارشناسی و موضوعات شهر نمی توان سیاسی عمل كرد.
پیرهادی یكی از دلایل بروز نگرانی در بین مردم در ابتدای شروع چهارمین دوره شورای شهر تهران را حضور سلیقه های مختلف سیاسی در شورای چهارم عنوان كرد و گفت: هرچند كه قبل از برگزاری انتخابات شوراها، همه شعار می دادیم كه شوراها باید نگاه اجتماعی داشته باشند و نگاه سیاسی در شورا جایی ندارد اما شورای چهارم با عضویت منتخبانی از دو طیف بزرگ سیاسی كشور فعالیت خود را آغاز كرد.
وی انحلال اولین دوره شورای شهر تهران را خاطره تلخی برای شوراها دانست و گفت: با حضور سلیقه های مختلف سیاسی در شورای چهارم، نگرانی نسبت به انحلال شورا و دچار شدن به سرنوشت نخستین دوره آن وجود داشت و ممكن بود شورای شهر آبستن درگیری و اختلاف سیاسی شود.
پیرهادی اما تاكید كرد: تا امروز دو گروه منتسب به اصلاح طلبان و اصولگرایان در كنار هم فعالیت دارند و خیلی از مواقع نظرات كارشناسی آنقدر عمیق است كه هیچ نگاه سیاسی حاكم نیست.
وی گفت: برای مثال كسی نمی تواند بگوید كه توسعه حمل و نقل عمومی، ارائه خدمات شهری، مسائل زیست محیطی، معماری و شهرسازی و نقدهایی كه گاهی به این حوزه ها وارد است، سیاسی است.
عضو شورای اسلامی شهر تهران تاكید كرد: در شورای چهارم تلاش شده تا تصویب قوانین و برآیند فعالیت ها پاسخگوی نیاز مردم باشد و قانون به حل مساله كمك كند.
تهرام/7244/1831

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیرهادی: مصوبات شورای شهر باید پاسخگوی نیاز مردم باشد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X