امکانات اجتماعی در حاشیه‌ شهرهای همدان ایجاد شود

آسیب اجتماعی معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری همدان بازگشت سرمایه اجتماعی را در گروه ایجاد شفافیت مالی در کشور دانست و گفت: تبعیض و ناعدالتی سبب ایجاد فاصله طبقاتی در جامعه می‌شود و سرمایه اجتماعی را دچار خدشه ‌می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، سعید گلستانی ظهر امروز در کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان همدان اظهار داشت: مسائل اجتماعی یک شبه به وجود نیامده است که با برنامه کوتاه‌مدت رفع شود بلکه سیاست‌های غلط و عدم اجرای مناسب برنامه‌های توسعه‌ای سبب شده که شرایط اجتماعی مطلوب در کشور فراهم نشود.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری همدان بیان کرد: 2 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و قانون پولشویی در کشور ما تصویب شده است اما اجرایی نمی‌شود و این در حالی است که اجرای این 2 قانون در بازگشت سرمایه اجتماعی نقش مؤثر دارند.

وی با تأکید بر اینکه باید میزان گردش مالی ایرانیان مشخص شود، گفت: ایجاد گردش مالی تمامی ایرانیان در یک بانک اطلاعاتی زمینه بازگشت سرمایه اجتماعی را فراهم می‌کند.

گلستانی عنوان کرد: در صورتی که زیرساخت‌ها برای صادرات و واردات کالاها در راستای مبارزه با قاچاق مهیا شود و شفافیت مالی ایجاد شود از بروز فساد جلوگیری می‌شود.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری همدان افزود: تبعیض و ناعدالتی و رشوه سبب می‌شود که فاصله طبقاتی در جامعه زیاد بشود و سرمایه اجتماعی دچار خدشه شود.

وی با اشاره به نقش حاشیه‌نشینی در بروز آسیب‌های اجتماعی گفت: تغییر جغرافیایی جمعیتی در 50 سال اخیر به‌دلیل عدم برقراری عدالت در توزیع امکانات و زیرساخت‌ها به وجود آمده است که باید با برنامه‌ریزی هدفمند باید این بافت‌های سکونتگاهی را مرتفع کنیم.

مدیرکل بهزیستی استان همدان نیز اظهار داشت: در زمینه حفظ سرمایه اجتماعی و کاهش آسیب‌ها بسیار عقب هستیم و باید نظام سلامت اجتماعی و اولویت‌ها مشخص شود.

اکبر سوری افزود: براساس تعریف سازمان جهانی بهداشت سلامت فقدان هرگونه آلام روانی، جسمی و روحی است که در این راستا جامعه ما ناسالم است.

وی خاطرنشان کرد: دبیرخانه نظام سلامت اجتماعی در کشور باید راه‌اندازی شود تا برنامه‌ها و چشم‌اندازها مشخص و نقش هر یک از سازمان‌ها برای عملیاتی کردن برنامه‌ها بیان شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امکانات اجتماعی در حاشیه‌ شهرهای همدان ایجاد شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X