ارتباط گوشی هوشمند با کاهش تمرکز و بیش فعالی

آیا هنگام تمرکز، زود خسته می شوید یا در انجام کارها و فعالیت‌های بدون دغدغه، با مشکل مواجه می شوید؟ در صورتی که پاسخ مثبت است، استفاده زیاد از گوشی هوشمند می‌تواند علت کمبود توجه و بیش فعالی باشد.

ارتباط گوشی هوشمند با کاهش تمرکز و بیش فعالی

یک نظرسنجی جدید در امریکا نشان می‌دهد که ۹۵ درصد از کاربران گوشی هوشمند در نشست‌های اجتماعی و خانوادگی از گوشی هوشمند استفاده می کنند و حین کار نیز از هر ۱۰ نفر، هفت نفر به سراغ گوشی هوشمند خود می روند.

'کستادین کوشلوو' محقق دانشگاه ویرجینیا در امریکا گفت: مطالعه جدید نخستین مدرک تجربی است که نشان می‌دهد استفاده از گوشی هوشمند حین کار و یا نشست‌های جمعی می‌تواند سبب افزایش بی‌توجهی و بیش فعالی شود.

در این تحقیق ۲۲۱ دانشجوی دانشگاه بریتیش کلمبیا در کانادا شرکت داشتند و در طول یک هفته مدت مطالعه، گوشی‌های آنها در دسترس و نوتیفیکیشن‌های دستگاه‌ها در وضعیت فعال قرار داشت. این افراد در طول یک هفته بیشترین امکان استفاده از گوشی‌ها را داشتند.

گروه دیگری از شرکت کنندگان نیز تعیین شدند و در طول یک هفته، علاوه بر غیر فعال شدن نوتیفیکیشن‌های گوشی‌هایشان، اساسا تلفن‌های همراه آنها دور از دسترس قرار گرفت و در نتیجه امکان استفاده کمتری از گوشی را داشتند.

نتایج مطالعه بیشترین میزان کم توجهی و بیش فعالی را در گروه نخست نشان داد و اعضای این گروه علائم این اختلال را که شامل حواس پرتی، اشکال در تمرکز و خسته شدن هنگام تمرکز، بی قراری، مشکل یک جا نشستن، مشکل در انجام وظایف و فعالیت ها است، بروز دادند.

به گفته محققان، گوشی‌های هوشمند به واسطه در دسترس بودن منبع مهم کاهش تمرکز افراد هستند.

نتایج این مطالعه در کنفرانس تعامل انسان و کامپیوتر در سان خوزه کالیفرنیا ارائه شد.

منبع: گجت نیوز

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-فناوری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ارتباط گوشی هوشمند با کاهش تمرکز و بیش فعالی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت عصر ایران-فناوری منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X