مسابقه نورابن هیثم سبب توسعه کمی و کیفی مطالعات درسی دانش­ آموزان می شود

رضا درمان امروز شنبه در گفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا با اشاره به اینکه برگزاری مسابقه دانش ­آموزی نور ابن هیثم یکی از بهترین اتفاقات علمی است که در سطح کشور رقم خورد، گفت: این مسابقه توسط جایزه مصطفی(ص) برگزار شد که این مهم تاثیر بسیاری در افزایش انگیزه دانش­آموزان دارد.
وی با بیان اینکه برگزاری مسابقه دانش ­آموزی نور ابن هیثم موجب توسعه کمی و کیفی میزان مطالعات درسی دانش ­آموزان شده است، اظهار کرد: امروزه دانش ­آموزان صرفا به خواندن، حفظ کردن و حاضر شدن سرامتحانات می­ پردازند؛ ولی این مسابقه باعث شده است تا افراد با مطالعه عمیق و حضور در کتابخانه­ ها اقدام به انجام کارهای خلاقانه کنند.
درمان، ضمن تاکید بر اینکه با برگزاری این مسابقه توسط جایزه مصطفی(ص) اصل مشورت گرفتن از والدین و افرادی که در فضای علمی از سطح آگاهی خوبی برخوردار هستند بین دانش ­آموزان رشد پیدا کرد، افزود: بر همگان واضح است که ابزارهای مختلفی برای یادگیری در فضای مدرسه وجود دارد؛ ولی به دلیل مدل آموزش درس به دانش ­آموزان اهمیت خود را از دست داده­اند؛ بنابراین مسابقه دانش ­آموزی نور ابن هیثم نشان داد که می ­توان یک بازنگری در روش­ها و مدل­های درسی داشت.

***مسابقه نور ابن هیثم کاربردهای عملیاتی علم را ترویج می‌کند
مدیرعامل جامعه یاوری فرهنگی با اشاره به اینکه جای خالی مسابقه­های دانش ­آموزی مانند نور ابن هیثم سال­ها است که حس می شد، تصریح کرد: این مسابقه کاربردهای عملیاتی علم را ترویج می­کند از این رو چنین مسابقه ­هایی می­تواند در سطح آموزش عالی نیز برگزار شود.
وی با اشاره به اینکه جایزه مصطفی(ص) تاکنون مسیر خوبی را طی کرده است، گفت: باید بخش خصوصی و البته بخش دولتی سرمایه ­گذاری بیشتری در راستای تحقق اهداف جایزه مصطفی(ص) انجام دهند.
درمان، با اشاره به اینکه جایزه مصطفی(ص) با رویکرد خود وارد لایه­های کاربردی علم شده است، خاطرنشان کرد: این جایزه در آینده­ای نزدیک می ­تواند هم ردیف جایزه ­های برتر دنیا قرار گیرد؛ البته نباید فراموش کرد که جایزه مصطفی(ص) علم را کاربردی ­تر می­کند و این تفاوت بارز آن با سایر جوایز مطرح دنیا است.
علمی**2038**2017

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مسابقه نورابن هیثم سبب توسعه کمی و کیفی مطالعات درسی دانش­ آموزان می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X