مأموریت اصلی پژوهش سراها تجدیدنظر در آموزش‌وپرورش باشد

به گزارش خبرنگار مهر، علی وطنی شامگاه شنبه در نشست با مدیران آموزش‌وپرورش شهرستان‌ها و پژوهش سراهای استان گلستان در علی‌آبادکتول، اظهار کرد: نگاه اصلی ما باید به پرورش باشد نه آموزش که به نظر می‌رسد این امر از مأموریت‌های پژوهش سراهاست.

وی بابیان اینکه دانشگاه‌های کشور نیز مانند آموزش‌وپرورش تنها به امر آموزش می‌پردازند و پرورش را فراموش کرده‌اند، اظهار امیدواری کرد: گسترش پژوهش سراها فتح باب تجدیدنظر در آموزش کشور با نگاه پژوهشی، تدبیر و پرورش باشد.

وی افزود: آموزش همراه با تفکر و تعقل مهم‌ترین اولویت است تا بتوانیم با پرورش کودکان و نوجوانان در مدارس، نخبگان را به دانشگاه‌ها تحویل دهیم.

معاون توسعه فناوری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کشور بابیان اینکه هم‌اکنون دوران اقتصاد نفتی کشور به پایان رسیده، ادامه داد: در حال حاضر اشتغال مهم‌ترین دغدغه دانش آموزان و جوانان است و باید در این ساختار تحول ایجاد کنیم.

وی اضافه کرد: وظیفه هدایت و تربیت دانش آموزان برای ورود به بازار کسب‌وکار و اینکه آن‌ها مولد هستند و باید برای دیگران نیز فرصت شغلی ایجاد کنند، به عهده معلمان است.

وطنی بابیان اینکه ۷۳ راهبرد اساسی در نقشه جامع آموزش‌وپرورش مشخص‌شده و این سند به تائید مقام معظم رهبری و شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است، متذکر شد: تدوین نقشه راه برای عملیاتی کردن این سند جامع در استان گلستان در دستور کار قرار گیرد.

معاون توسعه فناوری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کشور تأکید کرد: استان گلستان و شهرستان‌ها می‌توانند به‌عنوان پایلوت در کشور پیشنهاد‌ها برای عملیاتی و اجرایی کردن اقدامات ملی در آموزش‌وپرورش و همچنین پژوهش و ترویج کسب‌وکار در قالب نقشه راه تدوین کنند.

وی از تشکیل ۱۵ ستاد توسعه فناوری در کشور خبر داد و تصریح کرد: در کنار برنامه‌ریزی برای عملیاتی و اجرایی کردن این سند باید استعدادهای استانی و شهرستانی در پژوهش شناسایی‌شده و از نقش دانش آموزان و اولیاء آن‌ها در این امر غفلت نکنیم.

وطنی تشکیل شبکه ملی آزمایشگاهی پژوهش سراها را اقدامی مؤثر در توسعه فعالیت‌های پژوهشی در کشور دانست و تأکید کرد: باید حرکت مردمی در توسعه فعالیت‌های پژوهش سراها شکل‌گرفته و اولیاء دانش آموزان و خیرین درراه اندازی و تجهیز آزمایشگاه‌های پژوهش سراها بهره ببریم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مأموریت اصلی پژوهش سراها تجدیدنظر در آموزش‌وپرورش باشد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X